Človek, ktorý sa snaží uspieť si v mnohých prípadoch ani nevšimne, že práve jeho partner môže mať na tom všetkom najväčšiu zásluhu. Vieme a poznáme tvrdenia, že kariéra rastie  v závislosti od hodnoty vzťahu, kde sa naopak tvrdí, že osobný život sa s úspešnou kariérou spojiť nedá.

Výnimky potvrdzujú pravidlo a dalo by sa povedať, že jednoznačne sa nič potvrdiť nedá. Zostáva faktom, že človek, ktorý má po svojom boku dobrého partnera, má väčšie predpoklady pre úspech, pretože je vo svojom živote spokojný.

Zmeňte svoj postoj a požiadavky
Kde však takéhoto človeka nájsť? V prvom rade treba začať v sebe. To je jedna z najzákladnejších vecí, ktoré mnohí ľudia opomínajú a potom sa čudujú, prečo sa im nedarí nájsť ideálneho partnera. Vo veľkej miere sa to začína v našej hlave, kedy si človek musí skutočne uvedomiť, že pre dokonalý život je nutné absolvovať dôležité zoznámenie.

Nie všetci disponujeme schopnosťami, ktoré zaručujú úspech v každom prípade. Hlavné je mať pri sebe partnera, ktorému sa môžete vyžalovať, podeliť sa s ním o trápenie a nájsť v ňom oporu v ťažkých chvíľach. Nájsť človeka, ktorý spĺňa všetky požiadavky do najmenšieho detailu a dokáže sa postarať aj o správny výber kombinovaného kočíka pre vaše dieťa, nemusí byť až tak celkom jednoduché, ale v mnohých prípadoch to nie je ani nutné očakávať.

Spokojná rodina je základ
Stabilita, dôvera a podpora, to sú asi najdôležitejšie veci pre každý vzťah. Od miery, do akej sa budú dodržiavať závisí aj všetko ostatné. Nakoniec to bude vhodné aj pre spokojnosť detí, ktoré vzťah spestria a pridajú mu na hodnote. Takto sa vytvorí jedna veľká rodina, kedy si pri nenáročnom skladaní detských puzzle uvedomíte, že vám nechýba k spokojnosti a úspechu naozaj nič. Koniec koncov, môže byť aj tá motiváciou, ktorá vás poženie vo všetkých oblastiach vášho života.