Nádherné diela umelca Jozefa Stancik prilákali tie najkrajšie dámy slovenského showbiznisu.


Krásne obrazy, krásne ženy a krásny dizajnový showroom Stopka, kde sa vernisáž odohrala, k sebe krásne pasujú. Večerom sprevádzal príjemný hudobný program a hostia mohli zhliadnuť módnu prehliadku luxusnej lyžiarskej značky Sportalm a tiež známe návrhárky Gianni Di Leo, ktorej predná modelka Monica Sofia v nádherných outfitoch podčiarkla svoju exotickú krásu. Udalosť si nenechala ujsť riaditeľka slovenského súťaže krásy Karolína Chomistek.


„Tvorba Jozefa Stančíka mi je veĺmi blízka. Páčia sa mi jeho vyjadrenie pop ART štýlu, který ma abstraktne prvky. Určite si viem představit, že jeho kúsky budem mať aj u mňa doma. Milujem napríklad amerického umělca Roya Lichtensteina. Vzťah k umeniu mám, sice nemaĺujem, ale vždy ma veĺmi lákala hudba, sama hrám na husle. Je to pre mňa úžasný sposob odreagovania sa,“ hovorí Karolína Chomistek.


Talent Jozefa Stancika sa prejavil už na základnej škole. Pozitívne ohlasy okolia ho na jeho ceste povzbudzovali a dnes patrí k vyhľadávaným a uznávaným umelcom. „Prevažne som vytváral veci na zákazku čiže a popri tom keď bol čas som robil veci pre seba. Až som si postupne našiel a stále vlastne hľadám vlastný štýl. To, čo robím ani neviem popísať aký je štýl. Je to čistá improvizácia. Je to spontánna tvorba a keď tvorím riadim sa emóciami pocitmi. Ale asi sa to najviac podoba na popart a realizmus. Odetý do nového šatu. Malujem väčšinou portréty, myslím ze ľudia sa najviac inšpirujú príbehmi druhých ľudí. A za každou tvárou sa skrýva iný príbeh a životná mudrost. Nechcem vam nič nové povedať o politike o náboženstve, chcem len, aby ste mali dobre emocie, keď sa pozriete na môj obraz. To je cele, ide len o dobrý pocit. Ináč aj Andy warhol mal slovenské korene. Tak možno aj podvedome chcem pokračovať v jeho práci. Možno to mam v krvi my Slováci tento popart,“ hovorí autor výstavy Jozef Stančík.
Showroom dizajnového nábytku STOPKA sa tak na celý večer rozžiaril a dal priestor umenia, ktoré k nemu neodmysliteľne patrí. Medzi ďalšími hosťami sa objavili Attila Vegh, moderátorka Květa Horváthová, Mária Zelinová, moderátor Bruno Ciberej a modelka Veronika Husárová (Vágnerová).