Teploty sú čoraz vyššie, príroda sa pomaly prebúdza a tohtoročnej zime už definitívne dávame zbohom. Slnko a teplejšie počasie strieda doterajšiu zimu, ktorá nám často vedela spôsobiť zdravotné problémy.

Nielen šípky, ale aj manukový med pomáha na imunitu

Príchod jari však neznamená, že by sme mali zanedbať starostlivosť o svoje zdravie. Len to, že je vonku krajšie počasie, nám automaticky pevné zdravie neprinesie. Imunitu je potrebné podporovať aj na jar. Ako na to?

Pre dobré fungovanie imunity je dôležitý vitamín C. Ako si zabezpečiť jeho dostatočný prísun? Určite vám napadli citrusy, ale keďže tie kvôli nášmu podnebiu musíme dovážať, znižuje to obsah vitamínu C v nich. Siahnite preto po šípkach. A nezaškodia ani kvalitné výživové doplnky.

Na podporu imunity je skvelý aj zdravý manuka med. Manuka je domorodý názov dreviny Leptospermum scoparium, ktorá je pôvodom z juhovýchodnej Austrálie. Med z manuky má výborné účinky pre ľudský organizmus vrátane podpory imunity.

Športom k perfektnej postave, aj k dobrej imunite

Negatívny vplyv na našu imunitu má aj dlhodobý stres. Bojovať proti nemu je často ťažké, obzvlášť ak je pôvodcom stresu práca. Preto je dôležité vedieť „vypnúť“ a nemyslieť stále na prácu. Oddýchnuť si môžete napríklad pri dobrej knihe alebo skúsiť meditáciu, či rôzne dychové cvičenia.

Proti stresu vám môže pomôcť aj prechádzka v prírode. A tým sa dostávame k ďalšiemu spôsobu, ako účinne podporiť svoju imunitu. Je ním pohyb. Oblečte si športové dámske legíny a vyrazte do prírody alebo do fitka. Pravidelné cvičenie chráni obehový systém, znižuje krvný tlak a pozitívne vplýva na imunitu.

Ak zoberieme do úvahy športovanie vonku, to má dvojitý účinok. Vystavenie sa slnečným lúčom spúšťa v ľudskom tele tvorbu vitamínu D, ktorý je taktiež dôležitý pre našu imunitu. A stačí na to len 10 až 15 minút denne. Zdroj obrázka: Autor: My Ocean Production / Shutterstock.com