Babičky ju nútili vnúčatám pre dobrý zrak, slávne králiky Bob a Bobek sa pre ňu šli pozabíjať. Áno – reč je o mrkve, o oranžovom zázraku plnom vitamínov.

Táto koreňová zelenina vás stále môže prekvapiť. Vyskúšajte ju v kombinácii s exotickým mangom, kokosovým olejom a banánom a nechajte sa uniesť na vlne nových chutí. Keď pridáte ešte kvalitný jogurt, ktorý zrel priamo v tégliku, dostanete oranžovú desiatu, ktorá vás zasýti a vďaka sladkému ovociu aj skvelo naladí. Doba prípravy je 10 minút a na porciu pre 2 osoby budete potrebovať:            

1 kg mrkvy
2 polievkové lyžice bieleho jogurtu
1 čajovú lyžičku kokosového oleja
½ plodu manga
1 banán

Postup: Smoothie sú mimoriadne jednoduché na prípravu, všetko totiž stačí len umyť a rozmixovať, prípadne odšťaviť. Na začiatok si teda očistíme mrkvu a s pomocou odšťavovača z nej získame šťavu. Kilo mrkvy by malo postačiť na 600 ml tekutiny, záleží však na konkrétnom robotovi a obsahu vody v zelenine. Hotovú mrkvovú šťavu prelejeme do mixéru a doplníme nakrájaným banánom, mangom, kokosovým olejom a jogurtom. Všetko rozmixujeme na hladkú zmes a môžeme hneď podávať. Tip: Pred mixovaním môžete do smoothie pridať ešte 2 polievkové lyžice ovsených vločiek. Kokteil tak bude viac sýty a nabitý vlákninou, takže zvládne plnohodnotne nahradiť aj rýchlu desiatu alebo raňajky.