Príprava jedál a zväčša aj ich konzumácia – tak by sme mohli charakterizovať kuchyňu. Kuchyňa je miestom rôznych činností a pri jej zariaďovaní by sme mali hľadieť nielen na moderný vzhľad, ale predovšetkým na praktické rozmiestnenie úložných priestorov a kuchynských spotrebičov. Aké moderné prvky ale dodajú kuchyniam šmrnc?

Závesné police na bylinky / sada kvetináčov
V kuchyniach sa snažíme využívať akýkoľvek voľný priestor. V súčasnosti mnohé moderné gazdinky si vytvárajú práve v kuchyniach malé záhradky. Využívajú voľný priestor na stene na umiestnenie závesných políc na bylinky.
Rôzne bylinky využívame pri príprave jedál a nie je nič lepšie mať ich priamo po ruke v kuchyni. Kedykoľvek budeme potrebovať, môžeme si odtrhnúť potrebné množstvo čerstvej bylinky a jedlo tak krásne dochutíme.
Okrem závesných políc na bylinky si môžete kúpiť napríklad aj sadu kvetináčov. Odporúčame sadu plechových kvetináčov, ktorú si môžete umiestniť priamo na pracovnú dosku, ideálne k stojanu na sušené koreniny, či koreninové zmesi. Kvetináče si ale môžete umiestniť aj na v drevené vnútorné parapety. Budete ich ale musieť odkladať pri otváraní okien.

Dizajnové stoličky
Kuchyne bývajú zväčša poprepájané s jedálňami. Ak to takt máte aj vy a chcete do vašej kuchyne aplikovať moderné prvky, ktoré jej dodajú šmrnc, odporúčame vám zainvestovať predovšetkým do dizajnových stoličiek. Dizajnové kuchynské stoličky by mali byť kvalitné a pohodlné. Mali by farebne a štýlovo ladiť ku kuchynskej linke.

Kuchynské skrinky s výsuvným systémom
Medzi moderné prvky, ktoré dodajú kuchyniam šmrnc, môžeme zaradiť aj kuchynské skrinky s výsuvným systémom. Ideálne, ak takýto systém otvárania majú aj kuchynské skrinky v dolnej časti kuchynskej linky. Drôtený program týchto kuchynských skriniek vám umožní uložiť rôzne potraviny a kuchynské pomôcky a zároveň mať v nich dostatočný prehľad.

Zdroj obrázka:
Autor: Anna Andersson Fotografi / Shutterstock.com