Príprava jedál a zväčša aj ich konzumácia – tak by sme mohli charakterizovať kuchyňu. Kuchyňa je miestom rôznych činností a pri jej zariaďovaní by sme mali hľadieť nielen na moderný vzhľad, ale predovšetkým na praktické rozmiestnenie úložných priestorov a kuchynských spotrebičov. Aké moderné prvky dodajú kuchyniam šmrnc?

Závesné police na bylinky
V kuchyniach sa snažíme využívať akýkoľvek voľný priestor. V súčasnosti mnohé moderné gazdinky si vytvárajú práve v kuchyniach malé záhradky. Využívajú voľný priestor na stene na umiestnenie závesných políc na bylinky. Rôzne bylinky využívame pri príprave jedál a nie je nič lepšie mať ich priamo po ruke v kuchyni. Kedykoľvek budeme potrebovať, môžeme si odtrhnúť potrebné množstvo čerstvej bylinky a jedlo tak krásne dochutíme.

Sada kvetináčov
Okrem závesných políc na bylinky si môžete kúpiť napríklad aj sadu kvetináčov. Odporúčame sadu plechových kvetináčov, ktorú si môžete umiestniť priamo na pracovnú dosku, ideálne k stojanu na sušené koreniny, či koreninové zmesi. Kvetináče si ale môžete umiestniť aj na v drevené vnútorné parapety. Budete ich ale musieť odkladať pri otváraní okien.

Dizajnové stoličky
Kuchyne bývajú zväčša poprepájané s jedálňami. Ak to takt máte aj vy a chcete do vašej kuchyne aplikovať moderné prvky, ktoré jej dodajú šmrnc, odporúčame vám zainvestovať predovšetkým do dizajnových stoličiek. Dizajnové kuchynské stoličky by mali byť kvalitné a pohodlné. Mali by farebne a štýlovo ladiť ku kuchynskej linke.

Kuchynské skrinky 
Medzi moderné prvky, ktoré dodajú kuchyniam šmrnc, môžeme zaradiť aj kuchynské skrinky s výsuvným systémom. Ideálne, ak takýto systém otvárania majú aj kuchynské skrinky v dolnej časti kuchynskej linky. Drôtený program týchto kuchynských skriniek vám umožní uložiť rôzne potraviny a kuchynské pomôcky a zároveň mať v nich dostatočný prehľad. Zdroj obrázka: Autor: Anna Andersson Fotografi / Shutterstock.com