Vysoká vlhkosť môže ohroziť vybavenie tejto miestnosti. Pri jej zariaďovaní by sme mali myslieť nielen na nadčasovosť vybavenia, ale zároveň aj na jeho praktickosť.

Ak plánujete nanovo zariaďovať tieto priestory, zariaďte si ich tak, aby ste mali moderné a zároveň nadčasové vybavenie kúpeľne.

Kúpeľňový nábytok
Okrem umývadiel, vaní a sprchových kútov je súčasťou kúpeľní aj kúpeľňový nábytok. Štýlový kúpeľňový nábytok nie je len dôležitý dizajnový prvok tejto miestnosti, ale plní si predovšetkým funkciu úložného priestoru. Pod umývadlami nájdeme najčastejšie závesné skrinky v dvoch obľúbených prevedeniach – v lesklej bielej, či v matnej bielej. Biela však nie je jediná farba, ktorá dominuje v moderných kúpeľniach. Opäť sa do popredia predierajú aj iné farby, predovšetkým však svetlá hnedá, matná čierna, či svetlá sivá. Hnedá práve kvôli tom, lebo pripomína drevo, preto je aj záujem o kúpeľňový nábytok, ktorý na prvý pohľad pripomína nábytok, ktorý je vyrobený z kvalitného dreva. Väčšinou sa ale jedná o MDF dosky, ktoré sú vodeodolné a prispôsobené do tohto prostredia. Nevadí im vysoká vlhkosť, ktorá je pre kúpeľňu charakteristická. Vyberte si farebné prevedenie kúpeľňového nábytku, ktoré sa vám páči. Nič však nepokazíte klasikou v podobe bieleho kúpeľňového nábytku.

Moderné spotrebiče
Tak, ako aj v kuchyni, tak aj v kúpeľni si nevieme predstaviť fungovať bez spotrebičov. Typickými kúpeľňovými spotrebičmi sú práčka a sušička. Ak chcete mať moderné a zároveň nadčasové vybavenie kúpeľne, odporúčame vám siahať po moderných spotrebičoch. Nebojte sa investovať do kvalitnej Miele práčky. Táto luxusná značka spotrebičov vyrába kvalitné spotrebiče s dlhou životnosťou a keďže práčka bude pomerne často využívaným spotrebičom, nemá zmysel na nej šetriť. Okrem kúpeľňového nábytku a moderných spotrebičov sa zamerajte aj na neutrálne farebné prevedenie obkladov a uprednostňujte skôr veľkoformátový obklad.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com