Škandinávsky minimalistický štýl bývania je napriek všetkému stále uprednostňovaný pred ostatnými štýlmi. Jednoduchosť, čisté línie, nadčasovosť – práve toto hrá v prospech tohto dizajnérskeho štýlu bývania. Ak chcete minimalizmus zakomponovať aj do vášho interiéru a vytvoriť z neho moderný reprezentatívny interiér, nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi.

Parkety Herringbone
Parkety rybia kosť sa nám spájajú predovšetkým so školami. Kým na viacerých školách ešte stále sú, na niektorých by ste ich hľadali márne. Nové parkety Herringbone pekne vyniknú aj v moderných interiéroch zariadených v minimalistickom štýle. Sú nadčasové, kvalitné a pripomínajú nám prírodu vďaka vysokej kvalite dreva. Navyše navodzujú príjemnú atmosféru, ktorú podčiarkuje vôňa dreva. Sú na dotyk príjemné, nechladia a sú vhodné predovšetkým do spální, či obývačiek, ale vôbec sa ich nemusíte báť dávať aj do jedálenských priestorov.

Jednoduchý nábytok
Ak chcete mať minimalizmus vo vašom interiéri, siahajte skôr po jednoduchom nábytku v dekore dreva. Ak sa vám zapáčili jedálenské stoly s kovovými stolovými nohami, nemajte obavy, že by sa do minimalisticky zariadeného interiéru nehodili. Aj keď je práve tento materiál typický skôr pre iný štýl, môžete si ho dovoliť aj v minimalisticky zariadenom interiéri. Keď tento jedálenský stôl skombinujete s jednoduchým minimalistickým príborníkom, komodou, nič sa tým nenaruší.

Svetlé neutrálne farby
Minimalizmus v moderných interiéroch charakterizuje farebná jednoduchosť. Pri tomto štýle sa uprednostňujú svetlé neutrálne farby ako biela, smotanová, svetlá sivá, či béžová. Sú jednoduché, nepútajú veľa pozornosti a ich vzájomná kombinácia vám pomôže vytvoriť minimalistický interiér. Odporúčame predovšetkým kombináciu bielej- svetlo sivej, bielej – béžovej. Môžete zvoliť aj trojkombináciu týchto posledne menovaných farieb. Zdroj obrázka: Shutterstock.com