Ôsmy marec tradične patrí oslave nežnejšieho pohlavia a poďakovaniu ženám za to, aké sú a čo všetko robia pre svoje rodiny, kolegov a blízkych. Aj v Starbucks máme radosť z našich úspešných žien, ktoré sa starajú o to, aby si zákazníci mohli každý deň vychutnať jedinečný zážitok pri šálke svojej obľúbenej kávy v jednej z našich kaviarní.

O tom, že Starbucks je doménou talentovaných žien svedčí aj fakt, že tvoria viac ako 70% z nášho tímu.

Medzi naše šikovné kolegyne patrí napríklad aj Petra Kolářová, Country HR Manager Starbucks CZ/SK.


Po ukončení štúdia na vysokej škole nastúpila do Starbucks na pozíciu Learning and Development manager, a bola súčasťou tímu pri vstupe značky na český trh. Z tréningu v Seattli, kde Starbucks vznikol, si potom priniesla ďalšie cenné skúsenosti a nadchla sa pre atmosféru značky. To všetko sa odohralo pred viac ako 11 rokmi a dodnes je Petra jednou z hlavných tvárí Starbucks v Českej republike a na Slovensku. Za ten čas prešla niekoľkými pozíciami v tréningovom oddelení a teraz vedie lokálny HR tím, ktorý šíri Starbucks kultúru Love What You Do a buduje ďalšie povedomie o značke nielen na pracovnom trhu, ale aj v rámci spoločnosti.
Store manager Kristína Luptáková, je súčasťou tímu Starbucks od otvorenia prvej kaviarne na Slovensku.


V gastronómii pracuje už od svojich šestnástich rokov, kedy pomáhala v rodinných podnikoch v rodnom Ružomberku. Keď sa kvôli štúdiu na vysokej škole presťahovala do Bratislavy, voľba pri výbere brigády bola jasná. Za posledných 12 rokov sa pre ňu práca v gastronómii stala po brigádach aj plnohodnotným zamestnaním. Skúsenosti zbierala v rámci rôznych gastronomických konceptov a pozícií v podnikoch v centre Bratislavy. Pre jej nadšenie pre ďalší rast a skúsenosti bola pre ňu práca v Starbucks, ako medzinárodnej firme, veľkou výzvou. Po vyše troch rokoch pôsobenia v Starbucks toto rozhodnutie považuje za správnu voľbu. Kristína pracuje ako Store manager v kaviarni Starbucks Eurovea od jej otvorenia a práca ju aj stále baví a napĺňa. Najradšej má spojenie svojej práce so skvelou kávou a tímom mladých ľudí, ktorí sú pre ň viac ako kolegovia, sú jej druhá rodina.

Sme naozaj nesmierne radi, že vďaka našim skvelým kolegyniam dokážeme našim zákazníkom sprostredkovať jedinečný zážitok a máme radosť z každej novej členky našej medzinárodnej Starbucks rodiny. Príďte si vychutnať lahodnú šálku vášho obľúbeného nápoja do jednej z našich kaviarní a užite si oslavu MDŽ plnú príjemných momentov. Počas svojich návštev nezabudnite, že kedykoľvek môžete použiť svoj vlastný tumbler a nechať si do neho pripraviť nápoj so zľavou 0,30 €.