Ak zrovna nebývate v naozaj priestrannom rodinnom dome, zrejme ste už niekedy riešili problém s nedostatkom úložného priestoru. A obzvlášť, ak bývate v byte, v ktorom nemáte miesto naviac. Našli ste sa v tom? Tak máme pre vás niekoľko tipov na riešenie podobných problémov.
Zamerajte sa na praktickú stránku nábytku a neskladujte zbytočnosti

Základná rada znie: pri kúpe nábytku nepozerajte len na vzhľad, ale v prvom rade na funkčnosť. Čím viac úložného priestoru, tým lepšie. Keď máte málo miesta v byte, oceníte aj malý úložný priestor naviac. A svojho estetického ducha môžete realizovať napríklad v podobe štýlových úchytok na nábytok.

Čo však robiť ak už nábytok máte, ale až teraz ste začali pociťovať nedostatok úložného priestoru? Ak už nemáte priestor napríklad na novú skriňu a kompletne vymeniť nábytok by bolo pre vás náročné, môžete využiť vertikálny priestor. Ako? Jednoducho si zaobstarajte poličky, či závesnú skrinku aspoň na drobnejšie veci.

Samozrejme, problém s nedostatkom úložného priestoru treba riešiť aj „opačne“ a teda zbavením sa vecí, ktoré nepotrebujete. Určite nájdete doma hneď niekoľko rôznych vecí (nemyslíme teraz spomienkové predmety), ktorých ste sa aspoň rok ani nedotkli, no nemáme pravdu? A prečo ich teda skladujete?

Praktické boxy dokážu vytvoriť úložný priestor aj tam, kde nie je

Ďalším spôsobom, ako rozšíriť úložný priestor vo vašej domácnosti, je využite úložných boxov. Jednoducho si vďaka nim môžete vytvoriť úložný priestor napríklad pod posteľou, písacím stolom, či v šatníkovej skrini pod priestorom na vešanie. Obzvlášť praktické sú na veci, ktoré využívate menej často, napríklad sezónne detské oblečenie.

Posledný z našich tipov znie: využívajte aj malé priestory na maximum. Ak totižto získate niekoľko malých úložných priestorov naviac, spolu vytvoria zásadné zväčšenie priestoru na odkladanie rôznych vecí.

Zdroj obrázka:
Autor: Pixel-Shot / Shutterstock.com