Martin Kráľ je talentovaný skladateľ a klavirista populárnej hudby, ktorého Slovensko pozná vďaka jeho emotívnym skladbám a jeho odvahe priniesť niečo nové a originálne. Jeho láska k hudbe vznikla už v útlom detstve a sprevádza ho doteraz. Do svojich skladieb vkladá kúsok seba a svojej duše. Aktuálne sa môže pochváliť mnohými úspešnými hudobnými spoluprácami so známymi osobnosťami slovenského hudobného sveta.

Martin, aktuálne si považovaný za jedného z najtalentovanejších skladateľov slovenskej populárnej hudby. Ako si sa dostal k hudbe a ako by si charakterizoval tvoju tvorbu?
K hudbe som sa dostal ešte v útlom detstve. Svoj hudobný talent som začal plnohodnotne rozvíjať na ZUŠke, kde ma zapísali rodičia. Keďže som v duchu rebel a nerád sa riadim pravidlami, ktoré ma môžu obmedzovať pri tvorbe, rozhodol som sa ísť vlastnou cestou a následne nepokračovať v štúdiu hudby na konzervatóriu. V počiatkoch som svoju autorskú tvorbu prezentoval len pred blízkou rodinou a spolužiakmi z vysokej školy, kde som najradšej trávil čas v aule pri klavíri. Následne som začal hrávať aj po baroch. V tomto období som si uvedomil, že z detského sna sa stalo životné poslanie. Keby som mal charakterizovať svoju tvorbu tromi slovami, povedal by som, že je originálna, úprimná a emotívna. Pri hudbe sa výlučne riadim svojimi pocitmi a neobmedzenou fantáziou. Do svojich skladieb vkladám celý môj život, zlé aj dobré zážitky, lásku či sklamania. Komponujem dušou a prajem si, aby sa moje skladby dotýkali ľudí a robili ich šťastnými.

Mnohí slovenskí fanúšikovia hudby ťa majú možnosť poznať aj z éteru Bratislavského metropolitného rádia, kde sa im pravidelne prihováraš prostredníctvom vlastnej večernej Talk show. Ako by si nám popísal túto skúsenosť?
Myslím si, že ak chce človek preraziť vo svete showbiznisu, musí dokonalé ovládať aj umenie komunikácie. Keďže som veľmi ukecaný, v moderovaní som našiel svoju záľubu a beriem to ako výbornú skúsenosť. Rádio je pre mňa skvelou komunikačnou platformou ako sa prihovárať verejnosti a vyjadriť sa k aktuálnym témam, ktoré rezonujú v našej spoločnosti.
Veľmi ma teší aj pozitívna spätná väzba od poslucháčov, vďaka ktorým moja show onedlho oslávi druhé narodeniny.

Tvoja najnovšia skladba „Nesmrteľná“ v spolupráci s talentovanou speváčkou Veronikou Strapkovou je veľmi silná a emotívna. Ako táto spolupráca vznikla?
Spolupráca s Veronikou vznikla veľmi spontánne a prirodzene. Obaja sme vtedy prechádzali náročným obdobím, pretože nás opustili blízke osoby v dôsledku ťažkej rakoviny. Všetky emócie, ktoré som vtedy prežíval, som vložil do tejto skladby. Následne som zavolal Veronike, pozval ju na večeru a pustil jej skladbu. Veronika začala v tom momente písať text a utekala do štúdia. Do pár dní vznikla pieseň „Nesmrteľná“, ktorej témou je motivácia, šírenie nádeje, sily a vytrvalosti v boji proti zákernej chorobe. Nechceli sme zložiť smutnú skladbu, ale akýsi manifest tej sily, ktorú v sebe nachádzajú onkologický pacienti. Nesmierne si vážim všetkých, ktorí aj v ťažkých chvíľach dokážu rozdávať pozitívnu energiu a majú úsmev na tvári.

 

Aktuálne intenzívne pracuješ na ďalšej hudobnej novinke v spolupráci so slovenskou rockovou legendou. Môžeš nám prezradiť niečo viac?
Áno, práve dokončujeme úderný rockový duet o sile lásky v spolupráci s legendárnym Palom Drapákom a talentovanou speváčkou Lenkou „LeRou“ Rakar. Úprimne cítim, že táto pieseň bude jedna z najsilnejších, aké som kedy skomponoval. Máte sa na čo tešiť.

Ako tráviš svoj voľný čas?
Priznám sa, aktuálne toho voľného času mám veľmi málo. Preto, ak je to možné, rád trávim čas v prírode, so svojou rodinou či s dobrými priateľmi pri pohári kvalitného toskanského vína

Aké typy žien sa ti páčia?
Páčia sa mi všetky typy žien. Pre mňa je dôležité predovšetkým to, aby žena bola prirodzená, samostatná a zdravo sebavedomá. Ozbrojiť ma vie aj krásny úsmev či pohľad.

Rastúcou popularitou človek do značnej miery stráca aj súkromie. Ako to vnímaš ty?
Čiastočnú stratu súkromia beriem ako prirodzenú súčasť môjho progresu v hudbe, s ktorým je nutné počítať. Vždy musíte niečo v živote obetovať, človek nemôže mať všetko.

Aké máš plány na rok 2020?
Moje plány na rok 2020 sú jasné . Chcem sa naďalej naplno venovať hudbe a moderovaniu.
Fanúšikovia sa môžu tešiť na nový autorský klavírny (POP) album plný zaujímavých spoluprác, ktorý uzrie svetlo sveta už budúci rok. Sledujte moje sociálne siete, kde sa všetky novinky dozviete vždy včas Instagrame & Facebooku.