L’Oréal oslavuje Medzinárodný deň sestier ocenením práce zdravotných sestier v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku. Spoločnosť rozdá 6 400 ďakovných tašiek s viac ako 25 000 kozmetickými prípravkami sestrám v 12 nemocniciach v týchto krajinách.Medzinárodný deň sestier každoročne oslavujeme 12. mája a pripomíname si tak narodenie významnej anglickej ošetrovateľky Florence Nightingale a zakladateľky povolania zdravotnej sestry. Tento rok uplynie 200 rokov od jej narodenia. V tento deň si pripomíname a zdôrazňujeme snahu, usilovnosť a odhodlanie zdravotných sestier po celom svete.
Práca v tomto odbore je nesmierne náročná a za súčasnej situácie si ešte viac uvedomujeme význam a dôležitosť ich pomoci druhým v prvej línii. Spoločnosť L’Oréal sa na počesť tohto výnimočného dňa rozhodla podporiť zdravotné sestry v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku. Dvanástim nemocniciam v týchto krajinách venuje 6400 kozmetických tašiek s viac ako 25 000 produktov. V Českej republike a na Slovensku ide o nemocnice: FN u Svätej Anny v Brne, FN Hradec Králové, Nemocnice Na Bulovce v Prahe, FN v Motole v Prahe, Pardubická nemocnice a FN Plzeň, Univerzitná Nemocnica Bratislava, FNsP FD Roosevelta Banská Bystrica a Univerzitná nemocnica Luisa Pasteura Košice.

Ďakovnej tašky L’Oréal obsahujú mix ošetrujúcich prípravkov od ôsmich rôznych značiek skupiny L’Oréal (L’Oréal Professionnel, L’Oréal Paris, Vichy, La Roche-Posay, Kiehl ‘s, Lancôme, Urban Decay a Biotherm). Brigitte Streller, generálna riaditeľka L’Oréal Česká republika, Maďarsko a Slovensko, hovorí: „Chceme vyjadriť vďačnosť a poďakovať všetkým zdravotným sestrám v našich krajinách. Sú tu pre nás každý deň, ale 12. máj patrí iba im. Som rada, že môžeme tento deň urobiť zvláštnym pre 6 400 z nich. Týmto spôsobom sa dnes my staráme o ne. “ L’Oréal spustil v Českej republike a na Slovensku plán solidarity, ktorý podporuje miestne komunity v boji s koronavírusom Spoločnosť im darovala viac ako 75 000 kusov hydro-alkoholových čistiacich gélov na ruky značiek La Roche-Posay, Garnier a L’Oréal Paris. Výrobky osobnej hygieny tiež venujú organizáciám, ktoré priamo podporujú zraniteľné osoby.

O L’Oréal v Českej republike a na Slovensku
L’Oréal Česká republika a L’Oréal Slovensko, ako súčasť skupiny L’Oréal, ktorá sa venuje kráse viac ako 100 rokov, má na miestnych trhoch viac ako 20 rokov histórie. Vďaka svojmu jedinečnému medzinárodnému portfóliu má viac ako 25 rôznych a vzájomne sa doplňujúcich značiek. L’Oréal v Českej republike a na Slovensku je prítomný vo všetkých distribučných kanáloch: supermarkety a hypermarkety, drogérie, lekárne, parfumérie, kadernícke salóny, značkový maloobchod a elektronický obchod.