Leto na šťastnej vlne

Nemusíte mať titul zo psychológie, aby ste spozorovali, že ľudia sa cez leto mračia oveľa menej. Slnko a vidina dovolenky možno niekomu stačia ako dôvod na radosť. Ale nie je to to jediné, čo nás robí šťastnejších. Výskumy poukazujú na priamu súvislosť medzi motiváciou k cvičeniu, dĺžkou dňa, kvalitnou stravou a našou náladou. 

Športujeme na vzduchu

Od športových aktivít vás rozhodne neodrádzame, ale skúste prehriate fitness centrum vymeniť na dobu určitú za pohyb na čerstvom vzduchu. Ak sa nechcete vzdať obľúbených fitness zostáv, do športovej tašky si pribaľte rezistentné gumy, švihadlo a ďalšie športové náčinie podľa vašej fyzickej zdatnosti a hor sa vypotiť sa do parku. Kondičný tréning, pilates alebo joga pod holým nebom môže byť príjemným osviežením, keď vás omrzí bicykel alebo kolieskové korčule. 

Máme väčšiu chuť „žiť“ 

Mali ste donedávna pocit, že po návrate z práce zaspíte po stojačky? So zmenou počasia sa vám ale biorytmus obrátil o stošesťdesiat stupňov a teraz ste si od priateľov vyslúžili prezývku nevyčerpateľná studnica energie? Rýchlo to zúročte a akonáhle vám to  pracovný rozvrh dovolí, pustite sa do aktivít, ktoré ste týždne alebo mesiace odkladali. Keď budete po lete odkladať plavky na dno skrine, budete spokojní s tým, ako ste si užili horúce mesiace. 

Jeme viac čerstvých potravín 

Po Vianociach sa premáhame, aby sme nedali nič nezdravé do úst, v teplých mesiacoch sa toho vzdávame akosi podvedome. Veď chuti čerstvého ovocia či zeleniny sa žiaden fast food nevyrovná. A ako bonus – do obľúbených šiat vhupneme oveľa ľahšie než by sme sa napchávali hranolkami. Ukážkovým príkladom sú stredomorské národy. Ich strava pozostáva najmä z ovocia a zeleniny, nasledovaniahodnou je aj tamojšia konzumácia morských rýb.

Leto na šťastnej vlne

Inšpirácia z prímorskej kuchyne 

„Ak svoju letnú dovolenku trávite pri mori, určite využite širokú ponuku morských rýb a živočíchov, ktoré domáci vedia pripraviť na rôzne spôsoby a veľmi chutne. A ak to doplníte veľkým množstvom zeleniny, tak sa nemusíte obávať zlého trávenia alebo priberania,“ odporúča výživová špecialistka Janka Trebulová. Morské ryby sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, zodpovedné za správne fungovanie nervovej sústavy a tiež za prenos hormónu šťastia. Ich optimálny príjem treba mať stále na pamäti. Naše telo si ich totiž nedokáže vyprodukovať a je odkázané iba na vonkajšie zdroje, napríklad kvalitné výživové doplnky OmegaMarine Forte+. 

Leto na šťastnej vlne

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

Leto na šťastnej vlne