Pri príležitosti 20. dobročinného Plesu v opere zaplnila aj v tomto roku priestory historickej budovy krásna kvetinová výzdoba, ktorá pripomínala nielen jubileum podujatia, ale aj tému lásky, ktorá sa niesla úvodným ceremoniálom. Za primárnu farebnú paletu boli zvolené odtiene červenej farby lásky.

Netradičné komponovanie jednotlivých druhov kvetov do homogénnych trsov navádzalo pocit oslavnosti a veľkoleposti,  patričnej pre 20. ročník Plesu v opere, objasňuje Rea Dilhoffová, dizajnérka z agentúry Monarch. Vo výzdobe prevládali najmä výrazné kvetiny ako hortenzie, skimia, chryzantémy, ruže, ľalie, ľubovník, gerbery, monstera, palma či blahovičník. Na kvetinové aranžmány, o ktoré sa postaral florista Slavomír Šebest z kvetinárstva VICTOR, bolo použitých 11 300 stoniek kvetov a rastlín. „Vždy som mal ako florista osobnú túžbu zažiť prípravu kvetinovej výzdoby pre Ples v opere a pamätám si, keď som ako debutant –  vedúci florista, pripravoval svoju prvú výzdobu na tomto podujatí.

S obrovským rešpektom a pokorou pred zverenou úlohou. Bol to môj splnený sen,“ hovorí Slavomír Šebest, ktorý sa tejto úlohy zhostil tretíkrát. Priamo na mieste sa o inštaláciu kvetinovej výzdoby postarala skupina 6 pracovitých floristov, ktorí prípravou dvoch stoviek rozlične veľkých kvetinových aranžmánov strávili 24 hodín. Výzdoba jubilejného dobročinného Plesu v opere bola po skončení podujatia prenesená do priestorov Novej budovy Slovenského národného divadla, ktoré v tomto roku oslavuje svoju storočnicu.