Wellness zážitok ako v naozajstných kúpeľoch si môžete dopriať aj vo vlastnej kúpeľni. Každý deň a kedykoľvek sa vám zachce. Trysky kvalitného sprchovacieho kúta vás namasírujú rovnako dobre ako skúsení maséri a z kvalitnej vane sa vám ani nebude chcieť vyliezť.

Ako vyzerá kúpeľňa, ktorá premení aj obyčajné sprchovanie na príjemný zážitok? Zalistujte v on-line katalógu s vyše 200 000 krásnymi kúskami nábytku a dekorácií. Kúpeľne ako z luxusných hotelov nájdete na Favi.sk.

 Vaňa, v ktorej odpláva každodenný stres
Leňošenie vo vani ku skutočnému wellness zážitku patrí. A taký, ktorý vám pomôže odplaviť každodenný stres, si môžete dopriať aj vo vlastnej kúpeľni. Na výber je nekonečné množstvo tvarov: od klasickej obdĺžnikovej, cez oválne, rohové až po vane – solitéry, ktoré stoja samostatne v priestore.

Hoci na tvare bezpochyby záleží, o tom, ako budete zrelaxovaní, rozhodne materiál. Na časté kúpanie je najlepšia vaňa z akrylátu alebo drevená. Jedná sa totiž o mäkké materiály, ktoré sú pre telo príjemné.

Pohodlie nadovšetko
Skôr než na vonkajší tvar vane sa sústreďte na ergonomické prepracovanie. Dobrá vaňa je tá, v ktorej sa pohodlne opriete nohami, máte si kam položiť ruky a váš chrbát leží v prirodzene naklonenej polohe. Pri sedení by ste mali byť schopní meniť polohu, inak bude pre vás kúpeľ skôr utrpením než leňošením. Je priestorovo úspornejšia rohová alebo obdĺžniková vaňa?

Masáž vo vlastnej kúpeľni? Prečo nie!
Pokiaľ milujete dlhé kúpele a radi by ste si ich spestrili, potom sú pre vás masážne vane presne to pravé. Nikdy nesklame vaňa s airmasážou, ktorá vodu obohacuje o malé vzduchové bublinky. Skutočne hĺbkovú relaxáciu poskytne hydromasáž. Vaňa, osadená hydromasážnymi tryskami, pomôže odbúrať stres a zároveň je výborná i zo zdravotného hľadiska. Premasíruje vám celé telo od krčnej chrbtice, až po päty. Pri výbere hydromasážnej vane by bolo fajn myslieť aj na susedov – niektoré vane sú totiž dosť hlučné. Ako je na tom tá vaša, preverte ešte pred kúpou.

Žiadna obyčajná sprcha
Sprchovať sa obyčajným prúdom vody je nuda. Našťastie sprchovacie kúty už nie sú, čo bývali. Dnes sa nakupujú také, čo sú vybavené sedadlom, držadlami, ale hlavne najrôznejšími hydromasážnymi tryskami. Okrem klasickej sprchy sú v ponuke napríklad kúty s nastaviteľnou vírivou masážou nôh či chrbta, vodné vodopády, ale tiež aj so zabudovanou mini vaňou. Mení sa aj veľkosť. Čím väčší, tým samozrejme lepší. Sprchovacie kúty bývajú dokonca tak veľké, že sa v nich pohodlne osprchujú dvaja ľudia. To je výhoda hlavne pre páry, ktorá ráno zvádzajú boj o miesto v kúpeľni.

 

Pri zariaďovaní svojich domácich kúpeľov nezabúdajte na dispozície kúpeľne. Pokiaľ si budete chcieť dopriať všetky vymoženosti, ktoré moderný svet kúpeľní ponúka, môže tá vaša nakoniec vyzerať predimenzovane, Že sa bez rannej sprchy nezaobídete a na večerné leňošenie vo vani nedáte dopustiť? Zvoľte vaňu s protišmykovou plochou na sprchovanie alebo multifunkčný sprchový kút s mini vaňou. Nechajte sa inšpirovať, ako si s nedostatkom miesta poradili ostatní.