Hovorí sa, že voda je základom života. V Dudinciach je základom liečby, pretože jej výnimočné zloženie pomáha bojovať hneď s niekoľkými ochoreniami súčasne.

Jej unikátnosť potvrdzuje aj fakt, že vodu podobného zloženia by ste museli ísť hľadať ďaleko: buď do Japonska, alebo do Francúzska (do Vichy).  O to lepšie, že na juhu stredného Slovenska ju máme takpovediac „po ruke“.

Hlavným a najdôležitejším dôvodom záujmu o liečbu v Dudinciach je unikátny prírodný liečivý zdroj – minerálna voda. Vysoká mineralizácia našej vody (5885,00mg/l) a ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Pomáha pri liečbe pohybového ústrojenstva, srdcovo-cievnych chorobách, neurologických chorobách a chorobách z povolania. Jej liečivé účinky sa využívajú aj ako prevencia pred týmito ochoreniami.

Liečba v kúpeľoch
Stráviť niekoľko dní mimo ruchu bežného života a využiť liečbu minerálnou vodou je možné v zime i v lete. Stačí si vybrať z ponuky liečebných pobytov, ktoré zahŕňajú liečebné procedúry, stravovanie, ale aj voľnočasové využívanie vonkajšieho či vnútorného bazéna. Kúpele Dudince majú na výber aj množstvo relaxačných pobytov, ktoré pomáhajú najmä pri akútnej potrebe zmeniť prostredie a aspoň na chvíľu zrelaxovať. Tieto pobyty sú vhodnou prevenciou pred tzv. civilizačnými chorobami. Pamätajte si: už krátkodobou zmenou prostredia si pomáhate k posilneniu zdravia.
Pri dlhodobejších problémoch alebo po operáciách vám môže lekár navrhnúť aj dlhšiu kúpeľnú liečbu – v tom prípade celý pobyt alebo jeho časť platí zdravotná poisťovňa. Kúpeľnú liečbu navrhuje obvodný alebo odborný lekár na základe zdravotného stavu poistenca. Lekár vyplní tlačivo  návrh na kúpeľnú starostlivosť. K návrhu priloží všetky potrebné výsledky vyšetrení, prípadne odporúčania. Na základe indikačnej skupiny, ktorú lekár uvedie na návrhu, bude liečba podľa platnej legislatívy zaradená do spôsobu úhrady typu „A“ („komplexná“) alebo „B“ („príspevková“).

dudince

DOBRÁ RADA: Kúpeľná liečba musí byť  ukončená ešte v dobe platnosti návrhu. Kúpele nie sú oprávnené udeľovať výnimky z tohto pravidla, preto odporúčame nenechávať si vybavovanie kúpeľného návrhu, ako aj termín nástupu na kúpeľnú liečbu na poslednú chvíľu.

Moderné liečebné domy
Liečebné domy Smaragd a Rubín a kúpeľný hotel Minerál zodpovedajú štandardu troch hviezdičiek v rámci kategórie „kúpeľný hotel“. Všetky ponúkajú ubytovanie v jednolôžkových, dvojlôžkových izbách (alternatívne so spojenými alebo oddelenými lôžkami) a apartmánoch. Časť izieb je bezbariérovo riešená. Rubín a Smaragd sú navzájom prepojené spojovacou chodbou, kúpeľný hotel Minerál je od nich vzdialený cca 390 metrov.

Kúpele viacerých prvenstiev
Medzi kúpeľnými destináciami Slovenska patrí Dudinciam hneď viacero prvenstiev. Sú najjužnejšie situované, čomu vďačia za najvyšší počet slnečných dní v roku. Ekologicky čisté a tiché prostredie Dudiniec je tým najlepším miestom na rýchle načerpanie energie. V súčasnosti sú najmenším mestom na Slovensku. Zároveň sa pýšia dvojitým superlatívom, aký sa len tak ľahko nevidí – sú medzi najmladšími, a zároveň najstaršími kúpeľmi na Slovensku. Ako je to možné? Jednými z najmladších sú z pohľadu začatia budovania kúpeľných hotelov až v novodobej povojnovej histórii, a najstaršími preto, lebo miestny minerálny prameň pomáhal ľuďom už pred dvomi tisícročiami.

dudince

Moderné zrekonštruované liečebné domy Rubín a Smaragd, ale aj najkomfortnejší kúpeľný hotel v Dudinciach, Minerál, sú tou správnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú za svoje peniaze dostať kvalitu.

Región Hont – známy i neznámy
Popri kultúrnych a spoločenských podujatiach, wellness a športových možnostiach láka návštevníkov Dudiniec aj okolie. Malebný, rázovitý Hont pozýva návštevníkov do známych aj menej známych lokalít, aby záujemcom odkryl svoje poklady. Kaštieľ vo sv. Antone a historická Banská Štiavnica s majestátnym Sitnom sú od Dudiniec vzdialené len 40 km. Milovníkov vína očaria nielen miestne pivničky, ale aj tie známejšie v Sebechleboch.
V nenápadnej dedinke Brhlovce sa im zasa naskytne pohľad na jedinečné skalné obydlia. Nadšenci pre históriu určite radi navštívia Krupinu, rodisko Andreja Sládkoviča a mesto, kde údajne upálili poslednú slovenskú bosorku. Blízkosť maďarských hraníc (15 km) poskytuje možnosť spoznať pohraničné Šahy (románový „Palánk“ Ladislava Balleka), ako aj krásne lokality u našich južných susedov.

dudince

Doprava
GPS súradnice: 48.166913, 18.87583
Vzdialenosť: Viedeň – 230 km, Bratislava – 170 km, Košice – 240 km, Banská Bystrica – 80 km, Budapešť – 100 km, Krupina – 30 km, Levice – 30 km, Nitra – 75 km
Letiská v okolí: Sliač, Budapešť, Bratislava, Viedeň
Parkovanie: Viaceré možnosti na výber – na vyhradených miestach bezplatné; priamo pred kúpeľnými hotelmi spoplatnené.

Kontakt
Kúpele Dudince, a.s. (liečebné domy Rubín a Smaragd a kúpeľný hotel Minerál)
Kúpeľná 106/3, 962 71 Dudince
e-mail: rezervacie@kupeledudince.sk
Tel. +421 45 550 44 44, Fax +421 45 550 48 77
Web: www.kupeledudince.sk
facebook: Kúpele Dudince