Vysoké letné teploty, nadváha, hnisajúce akné, pigmentové fľaky a popáleniny na pokožke z nedostatočnej ochrany pred UV žiarením sú problémy, ktoré trápia mnohé ženy. Viaceré z vás sa už aspoň s jedným z týchto problémov stretli a hľadali ste rôzne spôsoby, ako sa ich zbaviť.

Letné prázdniny sú predo dvermi a preto ak chcete byť krásna aj v letných mesiacoch, poradíme vám ako to dosiahnuť.

Pravidelné prechádzky na spevnenie nôh
V lete nosíme hlavne krátke sukne, krátke šaty a odhaľujeme viac svoje nohy. Ak vás dlhodobo trápi nadmerné množstvo tuku na stehnách a lýtkach, skúste urobiť všetko pre jeho odstránenie a následne spevnenie nôh. Pomôžu vám výpady, drepy, leg-press, ale odporúčame vám chodievať aj na pravidelné prechádzky. Chôdza je veľmi dôležitá najmä na spevnenie stehien a lýtok. Výsledok neuvidíte hneď, ale začať niekde musíte.

Robievajte si pravidelné prechádzky každý deň. Ak je možné, nevyužívajte dopravu a dostaňte sa na miesto peši. Pomôcť vám môžu aj prechádzky do prírody.Na pravidelné prechádzky si obliekajte športové oblečenie a obúvajte športové tenisky/ topánky. Oblečenie si môžete vybrať z ponuky kvalitného Nebbia oblečenia. Jedná sa o slovenskú fitness značku oblečenia, kde nájdete pohodlné legíny, tričká, tielká, ale aj športové podprsenky.

Konzumácia čerstvej zeleniny a ovocia
Ak chcete byť krásna aj v letných mesiacoch, skúste okrem popracovania na spevnení nôh zvýšiť konzumáciu čerstvej zeleniny a ovocia. Práve teraz máte možnosť jednoduchšie sa dostať k čerstvému sezónnemu ovociu, či zelenine. Marhule, nektárinky, čerešne, ale aj paradajky, papriky, či uhorky by sme mali konzumovať práve v tomto období. Zasýtia, nepriberá sa z nich a hlavne obsahujú vitamíny, ktoré náš organizmus potrebuje.

Odporúčame vám robievať si ovocné šaláty, smoothies a z čerstvej zeleniny zase zeleninové šaláty. Zeleninové šaláty môžete mať ako prílohy k mäsu. V letných mesiacoch, ak nechceme žalúdok zbytočne podráždiť, mali by sme konzumovať čerstvé potraviny ľahké na žalúdok, do čoho ovocie a zelenina spadajú. Odporúčame vám ešte klasickú kávu nahradiť zdravšou zelenou kávou.
Tá je dokonca vhodná aj na chudnutie. Zdroj obrázka: Autor: The Rabbit Hole / Shutterstock.com