Volám sa Viera Ondríková, dermatokozmetička, hrdá zakladateľka a majiteľka slovenskej kozmetickej značky Facederma. V službách krásy pracujem už pár rokov.

Často dostávam otázku, aká je cesta, kým vznikne značka. Myslím si, že ľahká, pokiaľ nájdete šikovných chemikov, laborantov, obchodníkov a ľudí, ktorí zdieľajú vašu myšlienku pre kvalitný a pekný produkt. Chce to aj trpezlivosť, odvahu, energiu a srdce zároveň. Ja som mala to šťastie, že som taký tím spojila a vytvorili sme spoločne značku Facederma pre slovanskú pleť.

Facederma je iná tým, že rešpektuje nároky našej pokožky. Žijeme v pásme, kde sa strieda chlad s teplom a naša pokožka je viac namáhaná a citlivá na tieto zmeny. Preto sme s našim tímom odborníkov vytvorili produkty, ktorými vieme dosiahnuť potrebný výsledok bez použitia radikálnych metód. Počúvam problémy mojich klientov a snažíme sa ich spoločne riešiť. Moji klienti sú pre mňa motiváciou pre hľadanie nových alternatív. Facederma ponúka starostlivosť o pleť a telo v podobe krémov, aktívnych sér a olejov. Facederma má tiež svoju kliniku krásy, kde ponúkame beauty ošetrenia vlastnou značkou. Vytvorili sme produkty na domáce, aj profesionálne ošetrenie.

Krása Sloveniek a šikovnosť našich ľudí je vo svete známa. Aj to ma priviedlo k myšlienke, zhmotniť našu krásu do krásnych dizajnových  flakónov, ktoré sa už predávajú na našom trhu a samozrejme plánujeme expandovať aj na zahraničné trhy. Vďaka kráse našich flakónov, konzistencii a nádhernej vôni ich obsahu, je o naše produkty veľký záujem, čo nás veľmi teší, pretože je to ten najkrajší výsledok práce celého tímu. Zároveň sme hrdí, že naše produkty sú vhodné aj pre alergikov a citlivú pleť a neboli testované na zvieratách. Spĺňajú všetky záťažové testy originality a certifikáty kvality EU.
facederma
Facederma sa prirodzene stotožňuje a spája so slovenskou krásou žien. A preto sme nesmierne hrdí a vďační, že sa ambasádorkou značky stala Lucia Hablovičová. Jej prirodzená krása, charizma, čistota a ženskosť je presne to, čo vyjadruje značka Facederma. Sme radi, že najprv ona sama vyskúšala a uverila na vlastnej pokožke kvalitu našich produktov a na základe tejto pozitívnej reakcie vznikla takáto krásna a spontánna spolupráca. Produktová línia nie je veľká, ale aktívna. Zvolili sme cestu postupnosti a zvykania si zákazníka na našu značku. Ingrediencie sú vyberané tak, aby jednotlivé produkty spolu na seba naväzovali.

Sérum s kyselinou hyaluronovou je určené pre pleť zrelú aj mladšiu s problémom hydratácie a vrások. Aplikovať sa môže ráno a večer pod krém na celú pleť, okolie očí, krk a dekolt. Sérum s vitamínom A sme namiešali do olejovej textúry. Sérum je výborné na aknóznu pleť, zjemňuje pigmenty a pôsobí ako peeling na vrásky. Pleť pri dlhodobom používaní zostáva zjednotená. Odporúčame ho aplikovať večer samostatne bez krému. Pri vráskach je možné pod toto sérum najskôr aplikovať kyselinu hyaluronovú.

Krém s perlami obsahuje unikátne kmeňové bunky z Alpskej ruže. Táto kombinácia látok pleť spevňuje, vyživuje a regeneruje, dodáva jej lesk a energiu. Pod krém je možné aplikovať sérum s kyselinou hyaluronovou. Oba produkty je možné aplikovať aj okolo očí, na krk a dekolt. Je vhodný na ráno aj večer. Textúra je mastnejšia a vôňa nádherná.

Krém s hodvábom je láskavý k pleti, ktorá potrebuje zjemniť, hydratovať a upokojiť. Obsahuje vzácne kmeňové bunky z Kostihoja lekárskeho, ktoré pleť hoja a regenerujú. Je vhodný na ráno aj večer, celú pleť, okolie očí, krk a dekolt. Pod krém je možne aplikovať sérum s kyselinou hyaluronovou. Oleje sú vyrobené tak, aby mohli byť rovnocennou náhradou krémov. Niektoré klientky totiž majú radi mastnejšie textúry a pocitovo im nestačí krém. Olej s hodvábom aj olej s perlami je možné aplikovať na pleť, krk, dekolt, aj celé telo. Na vlasy ho odporúčame ako zábal. Oleje neobsahujú konzervanty a majú prirodzený ochranný faktor.