Dovolenkou v Karibiku by určite nepohrdla nejedna cestovateľská duša túžiaca po oddychu v luxusnej exotike. Pre sumu, ktorú by se ta za takúto dovolenku zaplatila, je však pre mnohých táto destinácia nedosiahnuteľná.

Krása a história vás čaká na každom kroku

Existuje však destinácia, ktorá síce stále nepatrí medzi lacné dovolenky, ale je podstatne dostupnejšia ako Karibik a dokonca sa jej aj hovorí Karibik Stredomoria. Tí, čo túto „prezývku“ poznajú, už vedia, že máme na mysli taliansky ostrov Sardínia.

A to, že si takéto označenie zaslúži, zistíte ihneď ako sa rozhodnete stráviť dovolenku na Sardínii. Samotný ostrov je o niečo menší ako iný taliansky ostrov, Sicília, avšak stále mu to stačí na to, aby bol druhým najväčším ostrovom Stredozemného mora. Zaujímavosťou z hľadiska histórie je fakt, že patrí medzi najstaršie osídlené oblasti celej Európy. Svedčia o tom archeologické pamiatky, z ktorých najstaršie sa datujú až do roku 1700 pred našim letopočtom.

Chcete vybrať najkrajšiu sardínsku pláž? 

Typickými pozostatkami sardínskej histórie sú takzvané nuraghi, čo sú vežové stavby z kameňa kužeľovitého tvaru. Na ostrove ich nájdete asi 7 tisíc! Ak by ste si ich cela pozrieť všetky, zrejme by ste sa na Sardíniu musela presťahovať.

Sú to však hlavne krásne a fotogenické pláže, pre ktoré je Sardínia známa. Mnoho z nich určite patrí do rebríčka najkrajších pláži Európy a ponúkajú nielen skvelé možnosti na oddych a kúpanie v čistučkom mori, ale ak patríte medzi nadšené fotografky, určite si zo sardínskych pláží donesiete množstvo jedinečných záberov, kvôli ktorým sa vám oplatí minúť atrament vo svojich náplniach do tlačiarne Canon. A zároveň sú aj hlavným dôvodom, prečo je práve tento ostrov Karibikom Stredomoria.

Zdroj obrázka: Autor: DaLiu / Shutterstock.com