Dovolenkou v Karibiku by určite nepohrdla nejedna cestovateľská duša túžiaca po oddychu v luxusnej exotike. Pre sumu, ktorú by se ta za takúto dovolenku zaplatila, je však pre mnohých táto destinácia nedosiahnuteľná.

Krása a história vás tu čaká na každom kroku

Existuje však destinácia, ktorá síce stále nepatrí medzi lacné dovolenky, ale je podstatne dostupnejšia ako Karibik a dokonca sa jej aj hovorí Karibik Stredomoria. Tí, čo túto „prezývku“ poznajú, už vedia, že máme na mysli taliansky ostrov Sardínia.

A to, že si takéto označenie zaslúži, zistíte ihneď ako sa rozhodnete stráviť dovolenku na Sardínii. Samotný ostrov je o niečo menší ako iný taliansky ostrov, Sicília, avšak stále mu to stačí na to, aby bol druhým najväčším ostrovom Stredozemného mora.

Zaujímavosťou z hľadiska histórie je fakt, že patrí medzi najstaršie osídlené oblasti celej Európy. Svedčia o tom archeologické pamiatky, z ktorých najstaršie sa datujú až do roku 1700 pred našim letopočtom.

Chcete vybrať najkrajšiu sardínsku pláž? Rovno vyhláste za víťazov všetky

Typickými pozostatkami sardínskej histórie sú takzvané nuraghi, čo sú vežové stavby z kameňa kužeľovitého tvaru. Na ostrove ich nájdete asi 7 tisíc! Ak by ste si ich cela pozrieť všetky, zrejme by ste sa na Sardíniu musela presťahovať.

Sú to však hlavne krásne a fotogenické pláže, pre ktoré je Sardínia známa. Mnoho z nich určite patrí do rebríčka najkrajších pláži Európy a ponúkajú nielen skvelé možnosti na oddych a kúpanie v čistučkom mori, ale ak patríte medzi nadšené fotografky, určite si zo sardínskych pláží donesiete množstvo jedinečných záberov, kvôli ktorým sa vám oplatí minúť atrament vo svojich náplniach do tlačiarne Canon. A zároveň sú aj hlavným dôvodom, prečo je práve tento ostrov Karibikom Stredomoria.

Zdroj obrázka:
Autor: DaLiu / Shutterstock.com