Podľa WHO z 10 popredných príčin úmrtí v roku 2012 na celom svete tvorili kardiovaskulárne ochorenia,  28 % všetkých úmrtí a k viac ako 80 % úmrtiam na KVO dochádza v krajinách s nízkym a stredným príjmom a vyskytujú sa takmer rovnako u mužov aj žien. Zvýšený cholesterol zohráva pri týchto srdcovo-cievných komplikáciach nemalú úlohu.

Na Slovensku to nie je inak. “Slováci najčastejšie umierajú na srdcovo-cievne ochorenia. Trend v SR je klesajúci, avšak menej klesajúci ako v okolitých krajinách. Choroby srdca a ciev postihujú až tretinu celkového počtu obyvateľstva. Žiaľ, stále neklesá počet nových infarktov a mozgových porážok,” hovorí kardiológ a obezitológ MUDr. Ivan Majerčák.

Rizikové faktory kardiovaskulárnych ochorení nebolia, preto ich ľudia ignorujú
“Až 9 z 10 Slovákov má minimálne jeden rizikový faktor pre vznik nejakého kardiovaskulárneho ochorenia,” upozorňuje MUDr. Majerčák. Medzi rizikové faktory, ktoré spôsobujú srdcovo-cievne ochorenia patrí fajčenie, nadmerný príjem soli, vysoká hladina kyseliny močovej, vysoký krvný tlak, nadváha a obezita, nedostatok fyzickej aktivity a vysoká hladina cholesterolu. Alarmujúce je, že až 60 % z opýtaných Slovákov nepozná svoju hladinu cholesterolu a 85 % ľudí nešportuje aktívne aspoň 30 minút denne.[1] Kardiológ a obezitológ radí: zaraďte do svojho programu pohyb, obmedzte konzumáciu alkoholu i soli, nefajčite, znižte energetickú hodnotu potravín, dostatočne spite a relaxujte a udržiavajte si zdravú hladinu cholesterolu.

Cholesterol pod kontrolou na prírodnej báze
Okrem zmeny životného štýlu je potrebné si udržiavať zdravú hladinu cholesterolu, napríklad prírodným výživovým doplnkom
ArmoLIPID PLUS, ktorý obsahuje bioaktívne zložky izolované z rastlín. Berberín prispieva k normálnej hladine cholesterolu. Kyselina listová prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu. Podstatnou súčasťou sú aj antioxidanty v podobe najúčinnejšieho prírodného antioxidantu, ktorým je astaxantín a koenzýmu Q10. Jeho nedostatok spôsobuje mitochondriálnu dysfunkciu.

Súťaž: Napíšte dole do komentára, čo obsahuje prírodný výživový doplnok ArmoLIPID PLUS a dvaja z vás môžu tento výrobok vyhrať. Žrebujeme 15.9.2020 Titulné foto: Pexels