Jeseň je ročné obdobie, kedy sa mení nielen príroda, ale tiež ľudské telo. Toto obdobie nie je spojené len s opadaným lístím zo stromov, ale tiež so zvýšeným vypadávaním vlasov. Prečo práve na jeseň naša hriva viac redne a ako si s týmto problémom poradiť? Čítajte ďalej!

Jeseň je rizikové obdobie

Nielen kvôli vlhkému a veternému počasiu je úprava vlasov na jeseň nadľudský výkon, ale zároveň je preukázané, že práve v tomto ročnom období vypadáva vlasov najviac. Na otázku prečo tomu tak je, odpovedala nedávno štúdia švajčiarskych vedcov : Vlas totiž prechádza dvomi fázami – rastovou a pokojovou. Pokojová (oddychová) fáza trvá asi mesiac a u veľkej väčšiny populácie prebieha v lete. Po jej ukončený vlas vypadne, k čomu dochádza práve na jeseň. Ako proti jesennému rednutiu vlasov bojovať? Nemusíte kvôli tomu míňať horibilné sumy u kaderníka, stačí len vlasom venovať zvýšenú starostlivosť.

Domáca maska

Pre zníženie vypadávania vlasov je základom komplexná starostlivosť. Nestačia len šampóny a kondicionéry, ale dôležité sú aj vlasové masky. Ani za tie však nemusíte priveľmi míňať, pretože si ich môžete vyrobiť doma. Najlepšie ingrediencie na to nájdete práve u seba v kuchyni. Pripravte si:

  • 1 polievkovú lyžicu medu
  • 1 žĺtok
  • 1 kávovú lyžičku olivového oleja

Dodajte vlasom nevyhnutné látky

Komplexnú starostlivosť dovŕšite tak, že vlasom dodáte látky, ktoré sú potrebné pre správny rast a kvalitu vlasových buniek. Nebojte sa, nemusíte vôbec meniť svoj jedálniček. Pomôcť vám môžu výživové doplnky, v ktorých nájdete tu najlepšiu kombináciu vitamínov a minerálov Všetky ingrediencie zmiešajte, naneste masku na vlasy, nechajte 30 minút pôsobiť a potom opláchnite studenou vodou. Vajíčka sú bohatým zdrojom bielkovín, ktoré prispievajú k posilneniu vlasových folikul, med vďaka vysokému obsahu vitamínov a minerálov vlasy regeneruje a vyživuje a olivový olej pomáha zaceliť zničené vlasy. Masku nanášajte na vlasy aspoň raz týždenne a veľmi skoro uvidíte výsledok.

Veľmi populárny a zároveň aj účinný je výživový doplnok z lekárne Vlasové hnojivo. Vďaka vysokému obsahu biotínu, kremíka a síry, ktorá je známa ako minerál krásy, Vlasové hnojivo rýchlo a účinne redukuje nadmerné vypadávanie vlasov, podporuje ich rast a kvalitu. V zložení nájdete tiež vysoké dávky aminokyselín, vitamínov a minerálov, ktoré sú kľúčové pre stav vlasov a vlasovej pokožky. Vlasové hnojivo pomôže navrátiť vašim vlasom prirodzenú hustotu a kvalitu. Viac informácií môžete nájsť na webovej stránke: www.vlasovehnojivo.sk Zdroj obrázkov: Shutterstock