Tohtoročná jeseň bude veľmi elegantná. A môžu za to ušľachtilé farby a materiály. Myslíte si, že takýto štýl sa hodí len do exkluzívnych apartmánov? Opak je pravdou. Najnovšie trendy ukazujú, že stačí niekoľko prvkov, aby do príbytku zavítal kúsok luxusu.

Dark Green
Najmódnejšia farba roka 2017 – Greenery – mení svoju tvár. „Letné odtiene Greenery nám svojou farbou  pripomínali čerstvo pokosenú trávu či exotické tropické pralesy. Teraz na výslnie prichádza zmyselný trend Dark Green, čo sú rôzne odtiene tmavozelenej, ktoré poznáme z ihličnatých lesov,“ povedala Delia Fischer, zakladateľka a kreatívna riaditeľka Westwing.

Dark Green môžeme do interiéru dostať rôznymi spôsobmi. Výnimočne vyzerá v spojení s prírodnými materiálmi – kožou a drevom. Vankúše vyrobené z materiálu, ktorý imituje kožu, či tmavozelené kreslo s drevenými nôžkami – to sú ideálne ponuky pre blížiace sa chladnejšie jesenné dni. Oteplia interiér a dodajú mu ušľachtilý vzhľad. Dark Green vytvorí perfektný základ pre naaranžovanie ďalších hitov tejto sezóny – zamatu, mosadze a prešívaných doplnkov. Zamatové kreslo, svietnik zdobený mosadzou či mydlovnička v smaragdovo-fľaškových tónoch? Výber je len na vás.

Zamat
Zamat, ktorý bol v minulosti považovaný len za materiál monarchov a aristokratov, v tejto sezóne triumfálne prichádza na scénu. Väčšina zamatových produktov je určených hlavne do obývačiek. Zamatové pufy, stoličky či ležadlá – to je jednoduchá možnosť na dodanie šmrncu a štýlu do aranžovania. Tejto sezóne, okrem populárnej púdrovej ružovej, vládnu kráľovské farby – purpurová a smaragdová. Nezávisle od toho, či si vyberiete mäkkú pohovku alebo etno-obliečky na vankúše, dotyk zamatu vytvorí vo vašom príbytku útulnú atmosféru plnú pohody. „Zamatové pufy, vankúše, pohovky či ležadlá okamžite zmenia náladu v celej miestnosti. Navodzujú vznešenú a súčasne útulnú atmosféru, ktorá je ako stvorená pre chladné jesenné večery,“ dodáva Delia Fischer.

Mosadz

Po zlatej a medenej móde prišiel čas na… mosadz. Materiál bežne používaný na výrobu mincí sa famóznym spôsobom dostal do projektov svetových dizajnérov. „Jeho hrejivý, červenkastý vintage-vzhľad je pre jeseň ako stvorený. Navyše sa výborne dopĺňa s teraz tak populárnymi tmavými farbami v sýtych a výrazných odtieňoch. V kombinácii s tmavozelenou, petrolejovou či tmavomodrou bude vyzerať skvele,“ dodáva Delia Fischer.

Prešívanie
V jesenno-zimnej sezóne sa hodí vyberať si materiály, ktoré vyvolávajú pocit tepla. V minulom roku módne kožušinové doplnky teraz ustupujú nábytku a doplnkom v prešívanom prevedení. A niet sa čo čudovať. Prešívanie je predsa jednou z najstarších metód otepľovania interiéru, ktorá akoby po dotyku čarovnej paličky, vytvorí aj z drobného nábytku niečo veľmi štýlové. Príkladom je ikona tohto štýlu – pohovka Chesterfield. Túto jeseň sa prešívanie otvára pre rôzne interiérové štýly. A vďaka rôznorodosti materiálov – koža, semiš či zamat – bude vyzerať geniálne v každom prevedení. Štýlovo ozdobí kreslo vintage, loftový puf, ako aj nábytok a textílie v škandinávskom štýle.