Interiérové trendy sa každý rok menia, avšak nie vždy sme nútení prispôsobiť sa im. Dlhodobo v našich končinách dominuje minimalistický štýl, ktorý nás oslovil čistými líniami, čistotou a hlavne svojou jednoduchosťou a prepojenosťou s prírodou.

Ak hľadáte tipy na skrášlenie interiérového priestoru, ponúkame vám tieto jednoduché tipy.

Farebne neutrálny krátkovlasý koberec
Ak sú dominantným prvkom vašej podlahy nadčasové vinylové podlahy, nemusíte sa báť umiestniť do jednotlivých miestností malé kusové koberce. Ak chcete skrášliť interiérový priestor, dajte prednosť farebne neutrálnym krátkovlasým kobercom. Béžová, hnedá, smotanová, biela, svetlá sivá sú farby, ktoré vyniknú v každej miestnosti. Odporúčame vyberať farebne neutrálne krátkovlasé koberce sfarbené práve do týchto farieb. Uprednostňujte menej výrazné vzory pred tými výraznejšími.

Hodiny na stenu
Ak chcete skrášliť interiér, odporúčame vám kúpiť niečo nové na stenu. Môžu to byť nové dizajnové police v rôznych tvaroch, nové dizajnové obrazy, napríklad obrazy s rôznymi nápismi, ale môžu to byť aj hodiny na stenu. Vybrať nové hodiny na stenu nie je náročné. Treba ich len dizajnovo ladiť k ostatným dizajnovým prvkom v danej miestnosti. Dnes nie je problém vybrať si z rôznych dizajnovo atraktívnych hodín na stenu.

Dekoračné závesy
Ak používate žalúzie, vôbec nevadí, ak si napríklad do obývačky namontujete garniže na závesy. Dekoračné závesy, najmä jednofarebné v neutrálnych farbách, zjemnia priestor danej miestnosti, zútulnia ho a zároveň vám poskytnú ochranu pred zvedavými pohľadmi z ulice a pred verejným osvetlením.

Krátkovlasý koberec, hodinky na stenu a dekoračné závesy dokážu skrášliť interiér bytu, ale aj rodinného domu. Nie sú to nejaké výrazné veľké finančné výdavky, ale zato dokážu interiér skrášliť na dlhé obdobie.

Zdroj obrázka: Autor:  Photographee.eu / Shutterstock.com