Ako sa cítite vy, keď sa z práce vrátite domov? Ste šťastným človekom? Upokojí vás myšlienka na domáce prostredie? Alebo je to práve naopak. Ani po pracovných povinnostiach si nemáte možnosť odpočinúť v pohodlí svojho domova, a to z niekoľkých dôvodov.

Máte svoju rodinu a povinnosti, ktoré sú so starostlivosťou o ňu spojené. Ani domácnosť sa bez vašej prítomnosti nezaobíde. Stres je vďaka takémuto spôsobu života prítomný takmer všade. Váš domov by k jeho vzniku ale prispievať určite nemal.

Dnes je vytvorenie tej správnej harmónie vo vlastnom domove oveľa dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Stres a rýchly kolobeh nám spôsobuje niekoľko závažných ochorení a vyvarovať sa mu v prostredí, v ktorom sa cítite najpríjemnejšie, je viac než nutné. Urobte si pohodlie, vezmite si pohár kvalitného vína Primitiva a poďte sa s nami na to všetko pekne pozrieť.

Vnímajte okolie
Všetci veľmi dobre viete, ako na vás vplýva zachmúrená obloha a sychravé počasie. Ide o vnímanie nášho okolia prostredníctvom zraku, čo sa ale v konečnom dôsledku odráža v našich citoch a správaní. Podobne by ste si teda mali zariadiť aj svoj domov.  Farba vás ovplyvňuje na emocionálnej, psychologickej a fyzickej úrovni.

Viaceré štúdie dokonca ukázali, že farba môže zmeniť vašu telesnú teplotu a chuť do jedla. Takže nakoniec sa môže stať, že aj dobrú značku tohto nápoja v nádherných krištáľových pohároch na víno si vychutnáte úplne inak.

Farba vie ovplyvniť ale aj vašu náladu alebo úroveň energie. Začnite si preto uvedomovať tieto fakty ešte predtým, ako si určíte, aký odtieňom vymaľujete vaše steny.

Vyvarujte sa neporiadku
Neporiadok vytvára fyzický a nevedomý chaos a všetci veľmi dobre vieme, ako na nás vplýva miesto, v ktorom nie sú veci na správnom mieste. Bez ohľadu na to, ktoré z nich vo svojom živote skutočne potrebujete, začnite ich narastajúce množstvo eliminovať.

Nenakupujte zbytočné veci, ktoré v skutočnosti ani nevyužijete. Zbavte sa hromady neporiadku v kuchyni, prestaňte zbierať nezmyselné letáky a riešte všetky úlohy v pravý čas. „Skrotíte“ tak napätie a vyčistíte všetky miestnosti od negatívnej energie.

Určite si zóny
Správne rozdeľovanie priestorov na hranie, odpočinok a prácu vám pomôže sa nevedome „preniesť“ z jednej činnosti do druhej s ľahkosťou a gráciou. Navrhnite si preto rozloženie vo svojom dome s určením oblastí pre rôzne aktivity. Kvalitná pohovka Chesterfield sa postará o pohodlie v obývacej zóne a pohostenie všetkých dôležitých ľudí vo vašom okolí. Miesto na sedenie v kuchyni prispôsobte výlučne len na stravovanie. Takéto usporiadanie vám pomôže vytvoriť interiér, ktorý podporuje rovnováhu a harmóniu.

Spojte sa s prírodou
Dalo by sa povedať, že náš život je súčasťou toxického pokrmu, ktorého zloženie sa každým jedným dňom mení. Rôzne čistiace prostriedky a chemikálie v našich interiéroch na kvalite ovzdušia neprispievajú tiež. Pomôcť si môžete rastlinkami, ktoré vás prepoja s prírodou a vyčistia váš vzduch asi najlepšie.

Rovnakú službu vám urobí aj klasické vetranie.  Na niekoľko minút si otvorte okná a takéhoto vzduchu sa aj nadýchnite.

Harmónia v interiéri je aj o samotných osobnostiach, ktoré k nej prispievajú, preto by ste svoju zlú náladu z práce mali nechať za dverami kancelárie a venovať sa zasa iným dôležitejším veciam.