Krásny úsmev a biele zuby vďaka ústnej sprche

Sledujete trendy v starostlivosti o zuby? Neustále prichádzajú technologické novinky, ktoré sú čoraz efektívnejšie v boji s množstvom problémov v starostlivosti o zuby. Takmer profesionálna dentálna hygiena z pohodlia domova už nie je problém.

Obyčajná kefka a niť už nestačia

Opakovali nám to rodičia, pripomína to aj zubár – čistenie zubov je skrátka životne dôležitá vec. Odstránia sa zbytky jedla a povlak zodpovedný za kaz či zubný kameň. Bežné zubné kefky sú ale čoraz častejšie nahrádzané tými elektrickými, ktoré sa dokážu postarať nielen o zuby, ale aj o ďasná. Či už sa rozhodnete pre rotačnú alebo sonickú kefku, doprajete si luxus a vynikajúceho pomocníka na boj s mnohými problémami.

Zvyknete používať ústnu vody a zubnú niť? Vedzte, že aj ony sú nahraditeľné. Ak ste doteraz nepočuli o ústnej sprche, zbystrite pozornosť.

Nie je to len o čistení

Pri starostlivosti o chrup je dôležité aj čistenie medzizubných priestorov. Sú viaceré inovatívne spôsoby, ako to dosiahnuť a predísť tak vzniku zubného kazu alebo ochorenia ďasien. Jedným z nich je aj ústna sprcha. V čom tkvie jej sila? V zásade: efektívne čistí zuby pomocou silného prúdu vody. Môžete ju používať na čistenie medzizubných priestorov, masáž ďasien alebo aj na čistenie strojčekov. Výhodou je, že voda sa dostane aj do ťažko dostupných miest. Tieto priestory sú živnou pôdou pre baktérie, ktoré sú zodpovedné nielen za kazy, ale aj rôzne zápaly.

Oral B Oxyjet ústna sprcha

Ďalšie skvelé výhody

Prúd vody vyčistí miesta, kam sa bežná kefka nedostane. Do nádržky ústnej sprchy môžete okrem čistej vody naliať tiež ústnu vodu, čím sa znásobia účinky čistenia. Dentálna sprcha obsahuje zvyčajne tiež rôzne špeciálne trysky, ktoré sú určené na čistenie iných povrchov, ako napríklad jazyka alebo zubného strojčeka. Ďalšou výhodou je, že pomocou ústnej sprchy je možné masírovať ďasná. Vďaka tomu budú dostatočne prekrvené a posilnené. Odporúča sa aj ľudom, ktorých trápia citlivé zuby alebo krvácajúce ďasná so sklonom k zápalom.

Skrátka a dobre, ústna či inak nazývaná aj zubná sprcha má viacero výhod. Ak premýšľate o tom, či sa stane súčasťou vašej kúpeľne, odporúčame vyskúšať osvedčené a kvalitné značky ako Curaprox alebo Oral B. Je to skvelá voľba, ktorá pomôže udržať vaše ústa v dobrej kondícii.