Aj keď sa opatrenia uvoľňujú a je nám umožnené vycestovať k moru, väčšina Slovákov sa rozhodla toto leto stráviť doma. Slovensko je krásna krajina a uvedomujú si to aj zahraniční turisti, ktorí k nám v posledných rokoch chodili vo veľkom.

Ak uvažujete nad tým, že by ste si išli oddýchnuť do slovenských hôr, uprednostnite Nízke Tatry pred Vysokými. Konkrétne stredisko Jasná v Nízkych Tatrách je ideálnym miestom na letnú dovolenku.

Jaskyne
Stredisko Jasná sa nachádza v Demänovskej doline, do ktorej sa dostanete od Liptovského Mikuláša. Je to jedna z najznámejších nízkotatranských dolín a suverénne najnavštevovanejšia a najobľúbenejšia dolina v Nízkych Tatrách. Na začiatku tejto doliny odporúčame navštíviť dve známe Demänovské jaskyne – Demänovskú jaskyňu Slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu. Do oboch jaskýň vám odporúčame dobre sa obliecť, nakoľko teploty sa tam pohybujú aj pod 10ºC. Demänovská ľadová jaskyňa je dokonca považovaná za jednu z najstarších známych jaskýň v Európe. Dokumenty k nej pochádzajú ešte z roku 1299. Odporúčame navštíviť obe jaskyne. Ak budete bývať v hoteli v Jasnej, máte to prakticky na skok od ubytovania.

Vrbické pleso
Vysoké Tatry majú podstatne viac plies, avšak aj stredisko Jasná sa jedným môže pochváliť. Jedná sa o ľadovcové pleso, ktoré sa nazýva Vrbické pleso. Nachádza sa v hornej západnej časti Demänovskej doliny a leží v nadmorskej výške 1113 m.n.m. Výstup k nemu nie je vôbec zložitý, jedná sa o jednoduchú prechádzku, ktorú zvládnete aj s malými deťmi.
Od Vrbického plesa uvidíte priamo na hrebeň Nízkych Tatier. Ak si vezmete značkové turistické ďalekohľady, môžete si detailnejšie pozrieť kopce.

Ak plánujete okrem wellnessu v hoteli aj turistikovať, určite si nenechajte ujsť výstup na Chopok a turistiku na najvyšší vrch Nízkych Tatier – na Ďumbier. Turistika na Ďumbier je dlhšia, ale jedná sa o turistiku po hrebeni, ktorú zvládnu aj menej zdatní turisti. Zdroj obrázka: Autor: Kayo / Shutterstock.com