Aj keď tohtoročný apríl neostáva nič dlžný svojej povesti „bláznivého“ mesiaca, aspoň sa deň za dňom čoraz viac približujeme letu (aj keď nás čaká ešte máj). Nezaškodí preto už porozmýšľať nad tým, kam sa vybrať v lete na dovolenku.

Takmer 84 miliónov turistov v poslednom roku pred pandémiou sa predsa nemôže mýliť

Sú ľudia, ktorí majú tak rozsiahle zoznamy svojich vysnívaných dovolenkových destinácií, že im nikdy pri výbere krajiny nechýba inšpirácia. A pokiaľ patríte k opačnej skupine ľudí a teda nikdy neviete, kam ísť, stávkou na istotu môže byť riadiť sa väčšinou a teda zvoliť si niektorú z krajín, ktoré sú celosvetovo najviac navštevované.

To môže byť napríklad aj druhá najnavštevovanejšia krajina na svete. Ktorá to je? Oprášte svoje znalosti z kurzov španielčiny, ide sa dovolenkovať do Španielska! Mimochodom, práve v Španielsku sídli Svetová organizácia turizmu, tak to predsa nemôže byť zlá voľba, no nie?

Dovolenku v Španielsku si užije naozaj každý

Je jedno, či si dovolenku plánujete v predstihu (možno aj práve teraz), alebo čakáte na výhodné ponuky last minute dovoleniek. A taktiež nezáleží na tom, či vás v cudzine najviac zaujíma miestna kultúra a historické pamiatky, nočný život, alebo chcete tráviť čas v prírode, Španielsko vám má vždy čo ponúknuť. Keď však hovoríme o letných dovolenkách, zrejme vás budú najviac zaujímať prímorské rezorty a krásne pláže. Práve táto súčasť turizmu sa začala v Španielsku rozvíjať ako prvá a dnes generuje aj najväčšie zisky.

Územie Španielska je pokryté mnohými krásnymi plážami, ktoré sú naviac veľmi rozmanité. Ulahodia tak akémukoľvek typu turistov. Je teda jedno, či hľadáte pláž, na ktorej dokonale zrelaxujete, alebo vás skôr zaujímajú možnosti športového vyžitia, prípadne radi objavujete pláže, na ktoré len sem tam vkročí ľudská noha a tak si na nich užijete dokonalé súkromie, Španielsko vám určite ulahodí. Zdroj obrázka: Autor: Corrado Baratta / Shutterstock.com