Grilovanie na pulze veľkomesta

Predpoveď počasia odobrila váš plán otvoriť už grilovaciu sezónu? Drevené uhlie k tomu nevyhnutne nepotrebujete, čoraz väčším hitom sú elektrické a plynové grily.

S elektrickým grilom PULSE od Weber nemusíte riešiť palivo. Stačí vám zásuvka blízko balkóna, terasy či predzáhradky. Navyše je tento spôsob grilovania aj najmenej nákladný. Vyvešanú bielizeň nepoznačí dym a netýkajú sa vás ani požiarne riziká. „Nielenže sa neprehrešíte proti miestnym reštrikciám týkajúcim sa používania otvoreného ohňa, ale aj vaše šantiace deti zostanú v bezpečí: vďaka kvalitnej izolácii totiž gril zvonka nepáli,“ upozorňuje odborník Weber Václav Modelský.

Nepretržite stabilizuje teplotu

Pohodlie vyplývajúce z moderných technológií pritom vôbec nejde na úkor výkonu – naopak. Ak vás pripravený pokrm príjemne prekvapí, bude za tým aj digitálne riadenie grilovania. Gril PULSE funguje na princípe nepretržitého stabilizovania teploty v milisekundách, zatiaľ čo iné elektrické grily na trhu sú založené na termostate. Práve to u nich spôsobuje kolísanie teploty – čo je pre výsledok grilovania zásadný faktor. Ochutnajte jedlo z grilu PULSE a rozdiel si hneď uvedomíte! „Navyše, vďaka integrovanej termosonde iGrill dostanete priebežné informácie o celej vašej grilovačke rovno do vášho smartfónu,“ dodáva Modelský. PULSE ponúka aj jedinečnú možnosť zónového grilovania – teda súbežnej prípravy dvoch jedál pri odlišnej teplote. 

Jednoduchá údržba

Už ste si dooblizovali prsty a chystáte sa nimi na kameň – papier – nožnice, komu pripadne obvyklá oštara s čistením? Nenechajte si pokaziť idylku – grease management odvádza sprievodné produkty grilovania do nádoby, ktorú ľahko vyberiete a umyjete. Elektrický gril PULSE má v sebe skrátka samé výhody.

V jednom grile celá kuchyňa

Príťažlivou alternatívou je plynový gril Genesis II. – zaujme vychytávkami, ako postranný horák či funkcia nastavenia teploty na High+ pre prudké opekanie. Aj v tomto prípade je samozrejmosťou sonda iGrill napojiteľná na váš mobil. „Osobne vyzdvihujem delený rošt, na ktorý sa dajú ukladať komponenty zo systému Weber Gourmet BBQ – panvica, wok, pizza-kameň či stojan na hydinu – v jednom grile tak máte ukrytú celú kuchyňu!“ pochvaľuje si šéfkuchár Weber David Izák.