Fialová je kreatívna a pokojná

Fialová farba je duchovná farba kreativity, mystiky a pokoja. Je zmesou studenej modrej a teplej červenej, preto môže upokojiť aj znepokojiť.  

Fialová farba sa výborne kombinuje so striebornou, čiernou, bielou a zlatou

Fialová je kreatívna a pokojná

Kvety, ktoré majú fialovú farbu sú fialky, levanduľa, vistéria a hyacint

Fialová je farba siedmej čakry. Čakry sú energeticko – informačné centrá, ktoré nám umožňujú fungovať zdravo v materiálnom svete. Čakry prijímajú, premieňajú a rozvádzajú rôzne druhy energii do celého tela. Siedma čakra je korunná a spája nás s Vesmírnou energiou, ktorú prostredníctvom korunnej čakry prijímame. Nachádza sa nad temenom hlavy a otvára sa smerom hore. V tejto čakre neprichádza k blokáciám, môže byť viac alebo menej vyvinutá. Jej farbami sú fialová, zlatá a biela a harmonizujú ju krištál, jadeit, fialový fluorit a diamant. Aktivačným kameňom je ametyst.

Ametyst je jeden z najsilnejších kameňov s mnohými účinkami na emočnú, duchovnú i psychickú stránku života. Ak tento polodrahokam nosíte, dokážete sa lepšie priblížiť k svojim emóciám. Ametyst tiež posilňuje silu vôle a pomáha stanovovať si reálne ciele. Pri meditácií odpája myseľ od starostí a duchovne zrelý človek môže pomocou neho zažiť aj zjavenia alebo vízie. 

Fialová je kreatívna a pokojná

Ametyst je kameň, ktorý zvyšuje motiváciu, koncentráciu, pozornosť a sústredenie sa, čím zlepšuje schopnosť učiť sa a zapamätať si nové informácie. Pomáha transformovať negatívnu energiu na pozitívnu. Preto prináša vnútorný pokoj a vyrovnáva prudké zmeny nálad. Odstraňuje aj úzkosť, strach a napätie. Ametyst je minerál, s ktorým sa človek zbaví predsudkov a následne môže dospieť k progresívnym myšlienkam. Na čistenie ametystu je najvhodnejšia vlažná teplá voda, ktorá sa nechá na kameň tiecť niekoľko minút. Ametyst patrí ku kameňom, ktoré by sa nemali po očistení nabíjať na priamom slnečnom svetle a preto sa odporúča zvoliť buď mesačný svit alebo ranné, prípadne večerné slnko.