Vanilka je skutočný fenomén a jej aróma je nezabudnuteľná. Táto príjemne sladká korenina je mimoriadne vzácnou ingredienciou pri pečení a príprave dezertov.

Vďaka jej skvelým vlastnostiam si ju ľudia spájajú s jedinečnými okamihmi a teplom domova. Dr. Oetker prináša svojim spotrebiteľom prvotriednu prírodnú vanilku v mnohých podobách, pre každého podľa vlastných preferencií.

Voňavá vanilková história
Vanilka má bohatú históriu a nemenej zaujímavý je aj spôsob jej pestovania a využitia. Počiatky tejto jedinečnej koreniny môžete nájsť v Mexiku, v oblastiach okolo rovníka. Pestovala a využívala sa intenzívne už v dobe Aztékov. Do Európy sa dostala v 16. storočí a jej popularita odvtedy prudko rástla po celom svete. V súčasnosti je najznámejším miestom pestovania vanilky Madagaskar.

Praktické využitie
Vedeli ste, že vanilkový struk obsahuje minimálne 200 aromatických látok, ktorých kombinácia sa považuje za výnimočnú? Vanilka ma naozaj univerzálne využitie a svoje stabilné miesto si nájde vo všetkých receptoch. Je vhodná do krémov, sladkých omáčok, nápojov, zmrzlín či  pri pečení – jednoducho všade tam, kde potrebujete dodať neopakovateľnú chuť a intenzívnu vôňu pravej vanilky. Avšak, vanilka nie je len príjemne sladká. Dokáže chuť pokrmu aj zvýrazniť. Ak nahradíme časť cukru v recepte vanilkou, vo výsledku budeme jesť lahôdku s pocitom väčšej sladkosti a pritom s menšou dávkou cukru.

Vanilka v rôznych podobách pre všetkých od Dr. Oetker!
Ste aj vy fanúšikmi vanilky? Neváhajte a pozrite sa koľko rôznych spôsobov aromatizácie pravou vanilkou pre vás má Dr. Oetker v ponuke!

vanilkaNovinka, Trstinový cukor mletý vanilkový struk – prináša zlato do každej kuchyne! Zažite dokonalú symfóniu  vôní a chuti pravej, prvotriednej mletej vanilky v kombinácii so zlatistým nerafinovaným trstinovým cukrom. Vďaka tomuto silnému spojeniu dodáte vašim jedlám či nápojom zmyselnú chuť a vôňu prírodnej vanilky.

Odporúčaná maloobchodná cena Trstinový cukor mletý vanilkový struk Dr. Oetker 8 g: 0,79€

vanilkaVanilkový cukor od Dr. Oetker je späť s rovnako skvelou receptúrou, ale s novým, čistejším dizajnom! Nik neodolá kombinácii jemne mletého cukru a prvotriedneho extraktu z vanilky Bourbon, ktorá pošteklí zmysly a chuťové poháriky dokonalou 100 % prírodnou vanilkovou chuťou, vôňou a zlatistou farbou jemného mletého cukru. Je ako stvorený do cesta a na posypanie vašich dezertov.

Odporúčaná maloobchodná cena Vanilkový cukor Dr. Oetker 8 g: 0,27 – 0,29€

vanilkaVanilková pasta Bourbon Dr. Oetker a Extrakt Bourbon vanilka Madagaskar Dr. Oetker sú tými najlepšími možnosťami pre vianočné pečenie! Tekutý vanilkový extrakt dodá všetkým vašim receptom chuť pravej vanilky. Je vyrobený z prírodného extraktu z najkvalitnejších vanilkových strukov. Neobsahuje alkohol a jedná sa o jedinečnú prírodnú kvalitu. Do veľkej rodiny vanilkových výrobkov prináša jedinečné a moderné riešenie Vanilková pasta s mletým vanilkovým strukom Dr. Oetker. Disponuje ideálnou tekutou konzistenciou, ktorá zaručí, že semiačka vanilky sú krásne rozvrstvené a môžu tak najlepšie uvoľniť svoju vanilkovú arómu. Veľkým benefitom je aj praktické balenie v uzatvárateľnej tube pre opakované použitie a pohodlné dávkovanie.

Odporúčaná maloobchodná cena Extrakt Bourbon vanilka Madagaskar Dr. Oetker 35 ml: 2,39 – 2,40€

Odporúčaná maloobchodná cena Vanilková pasta Bourbon s mletým strukom Dr. Oetker 100 g: 6,39 – 6,49€

vanilkaZoznam vanilkového sortimentu uzatvárame kráľovnou tohtoročnej vianočnej sezóny – Vanilkový struk Bourbon Dr. Oetker, ktorý je prémiovým výrobkom najvyššej kvality. Vyznačuje sa výraznou sladkou a korenistou chuťou, ktorú ocenia aj najväčší znalci. Jeden vanilkový struk Bourbon vystačí až na 500 ml tekutiny alebo 500 g múky.

Odporúčaná maloobchodná cena Vanilkový struk Bourbon Dr. Oetker 1 ks: 5,99€

Používanie prírodnej vanilky a rozširovanie poznatkov o tomto jedinečnom korení Dr. Oetker kontinuálne a dlhodobo podporuje aj prostredníctvom širokej databázy receptov. Ešte viac informácii o vanilke môžete nájsť na stránke www.droetker.sk/vanilka

Informácie o spoločnosti Dr.Oetker
Spoločnosť Dr.Oetker je najvýznamnejším potravinárskym výrobcom prísad a zmesí na pečenie, dezertov a sladkých jedál v prášku, prípravkov na želírovanie a mrazenej pizze na Slovensku i  v Českej republike.

Firma Dr.Oetker oslavuje tento rok 125. výročie svojho pôsobenia, pričom od roku 1991 je prítomná aj na slovenskom trhu. V roku 1993 bol spustená výrobná divízia v Boleráze, ktorá už 25 rokov vyrába produkty určené predovšetkým pre slovenský a český trh, ale taktiež na export do tretích krajín.

S počtom devätnásť tisíc zamestnancov po celom svete patrí Dr.Oetker k najväčším rodinným firmám. Vďaka svojej filozofii „Kvalita je najlepší recept“, s ktorou pristupuje k svojim produktom a zákazníkom, sa dnes môže pochváliť 125 ročnou tradíciou na trhu.