Sviatok zamilovaných je doslova za rohom. Neviete ako dať svojej polovičke najavo, že vám na nej záleží? Prinášame vám pár inšpirácií, vďaka ktorým bude valentínsky večer príjemným časom radosti.

Najlepším darom je spoločne strávený čas
V dnešnej uponáhľanej dobe nám nezostáva veľa času nazvyš. Na pracovné vyťaženie a ďalšie každodenné povinnosti často dopláca práve náš partnerský život. Nestíhame venovať jeden druhému dostatok pozornosti a niekedy nestíhame ani hlbší rozhovor. Príležitosťou na zmenu môže byť aj sviatok zaľúbených. Preto si namiesto drahých darov venujte večer, ktorý strávite spolu – bez telefónov a pri hudbe.

Hreje ako objatie
Romantický valentínsky večer, láskyplné objatie, príjemné posedenie a kvalitný mok v pohári nesmie chýbať. A takýto večer si zaslúži niečo netradičné . Dámy určite poteší výnimočné Karpatské KB škorica a klinček. Tento slovenský produkt dosiahol celkom nový rozmer vo vôni i v chuti. Môžu za to korenisté tóny škorice a klinčeka, ktoré výborne ladia s vínnym destilátom a medom. Spolu vytvárajú jeden harmonický celok. Výhodou tohto nápoja je, že je vhodný nielen na samostatné podávanie, ale skvele sa hodí aj do horúcich nápojov. V chladný či sychravý večer si ho vychutnáte rovnako, ako v príjemný slnečný deň.

Nie je rizling ako rizling
Milé dámy, uvarte na Valentína svojmu partnerovi chutnú večeru a dolaďte dobrým vínom. Veď by pohŕdal iba blázon a páni majú odrodu rizling mimoriadne v obľube. My sme za vás vyskúšali exponát z kolekcie vinárstva VITIS Pezinok. Ak máte v obľube suché biele vína, určite ochutnajte http://www.vitis.sk/produkt/rizling-rynsky-4/ z kolekcie Galéria. Jedná sa o slovenské akostné odrodové víno biele suché z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Toto noblesné svieže víno svetlej zelenožltej farby má jemný buket lipového kvetu. Je výrazné a expresívne v chuti, pikantné, s dominantnými kyselinami. Po primeranom odležaní získava elegantnú fľašovú zrelosť a petrolejový tón. Odporúčame podávať k špecialitám slovenskej kuchyne, syrom. Vychutnáte si ho napríklad v kombinácii s ľahkým zeleninovým šalátom, grilovaným kurčaťom, či šťavnatým steakom.

Dve výnimočné fľaše, jeden spoločný večer

A bonusovú možnosť v darčekovom balení tvoria dve výnimočné vína, ktoré vášmu večeru dodajú potrebný šmrnc. VELTLÍNSKE ZELENÉ je suché biele víno, ktoré charakterizuje ovocný buket, ale aj svieža medovinová, horko-mandľová chuť. Na Slovensku patrí k najrozšírenejším odrodám s dlhou tradíciou pestovania. Výborne sa hodí k bravčovému mäsu a hydine. Či pripravíte drobné jednohubky alebo veľkolepú večeru. FRANKOVKA MODRÁ je charakteristická svojím odrodovým buketom, ktorý vonia po zrelom ovocí, ktorú dotvára jemný závan dubu s odtieňmi škorice. Primeraný obsah tanínu a nižšie kyseliny tvoria dokonalé harmonické víno granátovej až tmavorubínovej farby. Frankovka ladí s jednoduchou syrovou misou, ale aj  so zložitejším pokrmom z diviny.

Tipy na valentínske darčeky vidieť vo výkladoch obchodov aj v online svete. Skúste si však darovať niečo, čo si za peniaze nekúpite. Buďte proste spolu!