Na záhrade sa pomaly, ale isto môžeme tešiť z prvej úrody a teplé dni nás lákajú tráviť voľný čas práve na terase, či záhrade. Každý z nás túži po dokonalom oddychu na záhrade, avšak bez nášho zásahu a prípravy by to nebolo možné. Ak si chcete vychutnať dokonalý oddych na záhrade, čo všetko k tomu budete potrebovať?

Odstránenie rizikových konárov stromov
Aj keď na väčšine záhrad vidieť skôr okrasné stromy, či kríky, niektoré rodiny nedopustia, aby im na záhradách chýbali ovocné stromy. Aj keď klimatické podmienky spôsobili zhoršenie podmienok na pestovanie niektorých druhov ovocia a zeleniny, stále je možné väčšinu plodín pestovať.

Ak ale máte na záhrade staré stromy, ktoré až tak veľmi nerodia, nezabúdajte na to, že staré konáre s minimom plodov je potrebné zrezať, aby zbytočne nebrali živiny. Túto činnosť zrealizujte ihneď po zbere úrody. Orezávanie rizikových stromov pomáha chrániť nielen vaše zdravie, ale aj váš majetok. V prípade, že konáre stromov zasahujú aj na pozemok susedov, tak aj majetok vašich susedov.

Aby ste si mohli vychutnať dokonalý oddych na záhrade, odporúčame vám rizikové konáre okrasných a ovocných stromov zrezať ihneď, ak ohrozujú vaše zdravie. Dokonalý oddych si nevychutnáte, ak máte nad hlavami stromy s konármi, ktoré vás neustále ohrozujú.

Kvalitné tienenie
Ak si plánujete dokonale oddýchnuť na záhrade na záhradnom nábytku, potrebujete kvalitné tienenie. Klasické slnečníky skúste nahradiť peknými štýlovými slnečnými plachtami. Ak si vytvoríte posedenie pri rodinnom dome (ak máte plynulý prechod z interiéru do exteriéru), odporúčame dať si namontovať markízu, alebo sa rozhodnúť pre modernú pergolu.

Kvalitné tienenie je v lete základ. Ak si ale plánujete dávať do zeme nádrže na dažďovú vodu, ktoré vám majú poskytovať vodu na polievanie záhrady, umiestňujte si posedenie mimo úžitkovej záhrady a miesta, kde máte nádrž na dažďovú vodu.

Odolný záhradný nábytok
Dokonalý oddych na záhrade vám okrem orezania rizikových konárov stromov a kvalitného tienenia pomôže zabezpečiť kvalitný a hlavne pohodlný záhradný nábytok s mäkkými záhradnými poduškami. Odporúčame nábytok z umelého ratanu, ktorý je nadčasový a odolný.

Zdroj obrázka: Autor: PH888 / Shutterstock.com