Mnoho slovenských škôl a škôlok nemá na zlepšenie stavu svojich sociálnych zariadení dostatok financií. Preto spúšťa Domestos už štvrtý ročník projektu Domestos pre školy, ktorý sa snaží o zlepšovanie prostredia školských toaliet.

Školy a škôlky súťažia o finančné výhry, vďaka ktorým môžu zrekonštruovať prostredie svojich toaliet. Celkom bude víťazným školám prerozdelených 21 200 eur. Prvé dve školy a dve škôlky navyše získajú tovar od partnerov projektu v hodnote 4 000 eur a ďalších 100 škôl a škôlok získa čistiace prostriedky. Aby neboli znevýhodnené školy s väčším počtom detí, výhry sú rozdelené do dvoch kategórií – absolútny počet bodov a prepočet bodov na žiaka.

V každej kategórii sú potom ohodnotené školy a škôlky zvlášť. Školy možno už teraz registrovať na webe www.domestospreskoly.sk, kde budú od 4. 9. 2017 do 31. 12. 2017 postupne zverejňované jednotlivé súťažné aktivity. Pomôcť víťazstvu “svojej školy” môžu i rodičia, a to ako hlasovaním na webe projektu, tak i nákupom výrobkov Domestos, za ktoré môžu darovať škole body potrebné na dosiahnutie úspechu v súťaži. No a potom si stačí iba držať prsty a dúfať, sa práve vaša škola bude mať budúci rok „nový šat“.