Lyžovanie, to nie je „len šport,“ je to ešte niečo viac. Spolu s rodinou či partiou strávite pár dní na horách, kde okrem lyžovania naberiete novú energiu a doslova si vyčistíte hlavu od všetkých starostí. Je zaujímavé pozerať sa v lyžiarskom stredisku na jednotlivých lyžiarov a vidieť podľa ich oblečenia, aký je to typ lyžiara. Teda či je to klasický „konzervatívny“ lyžiar, ktorý nesleduje módne trendy, alebo najmä mladší ľudia, ktorí aj na svahu sledujú aktuálnu módu a držia sa trendov. Poďme sa pozrieť na to, čo je dôležité pri lyžiarskom oblečení a ako pri jeho výbere zachytávať aktuálne trendy. 

Mladí ľudia preferujú modernejšie oblečenie
Na zjazdovkách vidíme mnohých mladých ľudí, ktorí sledujú módne trendy a kupujú si to najnovšie lyžiarske oblečenie. Týka sa to napríklad lyžiarskych nohavíc, pri ktorých letí tzv. „skinny“ štýl, ktorý zoštíhľuje a uberá z nepotrebného materiálu, ktorý sa vyskytoval v starších typoch nohavíc. Skrátka, nohavice sú užšie, ale rovnako účinné než tie klasické širšie. Čo sa týka módnych vecí na svahy, mladí ľudia veľmi obľubujú oblečenie Authority, ktoré zachytáva tie najnovšie trendy. A týka sa to búnd, čiapok, rukavíc, nohavíc i ďalších doplnkov na svahy.

Dôležitá ochrana pred zimou a udržanie v suchu
Prvoradou úlohou oblečenia je samozrejme ochrana pred zimou. Ak to však povieme jednoducho, oblečenie nesmie túto úlohu „prehnať“ tak, že by ste sa neprimerane spotili. Ak by sa tak stalo, tak by ste mohli veľmi rýchlo prechladnúť a bolo by po lyžovačke. Takže či už hľadáte klasické alebo modernejšie lyžiarske oblečenie, vždy sledujte to, aby bolo jednak teplé, ale zároveň vzdušné a udržalo vaše telo v suchu.

Záleží aj na doplnkoch
Žiaľ, oblečenie a doplnky sú niekedy podceňované na úkor lyží alebo lyžiarok. Avšak aj na doplnkoch záleží! Napríklad teplé a kvalitné lyžiarske rukavice vás v zime ochránia pred omrzlinami a zabezpečia, že si lyžovačku doslova užijete. Takže myslite aj na detaily, aby zostala lyžovačka vo vašich spomienkach a to čisto v pozitívnom zmysle.

Oblečenie Authority: https://www.exisport.com/sk/620-zimne-bundy/znacka-authority

lyžiarske rukavice: https://www.exisport.com/sk/1602-rukavice