Oral-B GENIUS

Poznáte to všetci. Zubár vám na prehliadke odporučí čistiť si zuby dvakrát denne po dve minúty, nevynechať žiaden zub a kefkou príliš netlačiť. A aká je realita?

Prakticky stále používame na naše guľaté zuby hranaté kefky, čistenie nám trvá len asi 46 sekúnd a na zuby tlačíme 5 krát silnejšie, ako by sme mali. Ak máte pocit, že by ste potrebovali dohľad zubného lekára denno-denne, čítajte ďalej, technologické vychytávky zasiahli už aj do tejto oblasti. 

Zdravšie zuby vďaka aplikácii v telefóne!

Nesprávne čistenie zubov môže viesť k zdravotným problémom v  ústnej dutine, napríklad zubnému kazu alebo aj predčasnému vypadávaniu zubov. Keďže si do ústnej dutiny nevidíme, prichádzajú na pomoc moderné technológie. Systém Oral-B GENIUS zabudovaný v kefke prenáša informácie do aplikácie Oral-B App 4.7 a vďaka tomu podrobne sledujete priebeh čistenia zubov. Spätná väzba v reálnom čase umožní:

  • obmedziť čistenie „naslepo“ 
  • dodržať čistenie v dĺžke 2 minúty v súlade s odporúčaním zubných lekárov, 
  • vyhnúť sa príliš silnému tlaku pri čistení,
  • nikdy nevynechať často zanedbávané oblasti, vďaka novej revolučnej detekcii polohy. 

Triky pre zdravé zuby

Čistiť zuby dostatočne dlho, príliš netlačiť a nikdy nevynechať ani stoličky: presne tak, ako to odporučil váš zubár:

  • Kefka rozpozná, že stoličky ste vôbec nečistili: Senzory zabudované priamo v kefke snímajú a rozpoznajú oblasti v ústnej dutine, ktoré práve čistíte. Vďaka prepojeniu s aplikáciou v smartfóne sa dozviete, čo ste ešte nevyčistili, či príliš tlačíte alebo ako dlho máte v čistení ešte pokračovať. Podľa výskumu pre značku Oral-B si až 80 % ľudí čistí aspoň jednu oblasť ústnej dutiny príliš krátko a 60 % ľudí si svoje zadné stoličky nečistí buď vôbec, alebo nedostatočne dlho. Aplikácia Oral-B App 4.7. spolu s technológiou detekcie polohy kefky umožňuje užívateľovi ukázať, či si vyčistil všetky oblasti v ústnej dutine rovnako a rovnomerne. 
  • Čistenie zubov jeden po druhom: Kefka s patentovanou technológiou značky Oral-B čistí zub po zube a jeho guľatá čistiaca hlava sa dostane aj do ťažko dostupných miest. V porovnaní s bežnou manuálnou kefkou je výsledkom dokonalejšie vyčistenie pri každom použití.
  • Žiaden prehnaný tlak: Príliš veľký tlak pri čistení zubov patrí k hlavným príčinám poškodenia tkaniva ďasien. Niektorí užívatelia manuálnych kefiek vyvíjajú pri čistení zubov dvakrát vyšší tlak, než sa odporúča, čo ďasnám vôbec neprospieva. Táto technológia pomáha chrániť ďasná pred agresívnym čistením: ak užívateľ na zuby príliš tlačí, rozsvieti sa kontrolka, automaticky sa zníži rýchlosť čistiacej hlavy a zastaví sa pulzačný pohyb. S podporným systémom Oral-B až 93 % užívateľov s návykom agresívneho čistenia znížilo vyvíjaný tlak pri čistení. Zároveň znížili aj čas strávený nešetrným čistením a to až o  88 %.
  • Profesionálny časovač: Nezávislý vedecký výskum naznačuje, že dôležitejšie ako dĺžka čistenia je rovnomerné čistenie všetkých oblastí ústnej dutiny. Aj keď práve nie ste pripojení k aplikácii, profesionálny časovač Oral-B vám odmeria 30 sekúnd pre čistenie každého zo štyroch segmentov ústnej dutiny. Dosiahnete tak celkové dvojminútové čistenie v súlade s odporúčaním zubných lekárov. Ľudia používajúci aplikáciu Oral-B si svoje zuby čistia v priemere 2 minúty a 27 sekúnd, kým používatelia manuálnych zubných kefiek v priemere menej ako 1 minútu.