Bývanie v rodinnom dome má svoje výhody. Obzvlášť v tejto ťažkej dobe postihnutej pandémiou koronavírusu si môžeme užívať čerstvý vzduch na záhrade aj bez rúšok. S bývaním v rodinnom dome sa však spájajú aj povinnosti, ktoré je potrebné vykonať, aby sme si mohli vychutnávať komfort. Ktorým činnostiam sa ako majitelia rodinných domov so záhradami nevyhnete?

Natieranie striech
Strešná krytina má vydržať dlhé desaťročia. Treba si však uvedomiť, že strešná krytina je vystavovaná neustále vonkajším vplyvom, ktoré je stav zhoršujú, ak podceníte starostlivosť o ňu. Pleseň, vlhkosť, ťažký sneh, ale aj intenzívne slnečné žiarenie môžu vážne poškodiť jednu z najdôležitejších častí a práve preto je potrebné zabezpečiť jej natieranie. Ochranný náter, ktorý vám aplikujú firmy špecializujúce sa na natieranie striech, vám pomôže ochrániť strešnú krytinu na dlhé roky. Zabráni tak jej znehodnoteniu a výrazne tak predĺži jej životnosť. Aj keď teraz na zimu sa už málokto púšťa do natierania strechy, ak to tento rok už nestíhate, myslite na to na konci zimy. Začiatkom jari odporúčame najať si firmu, ktorá vám aplikuje ochranný náter na strešnú krytinu.

Krtkovanie
Nepríjemná vec, ale stáva sa mnohým domácnostiam. Upchanie odpadu dokáže skomplikovať  život všetkých domácnostiam. Častokrát hádžeme do odpadu veci, ktoré môžu spôsobiť upchatie. Môžu to byť predovšetkým veľké predmety, ktoré sa spriečia a zatarasia priechod odpadu. Raz za čas sa pravdepodobne tejto činnosti nevyhnete. Pozitívom ale je, že túto činnosť nemusíte robiť sami, ale môžete si najať firmu na krtkovanie. Tá vám zabezpečí profesionálne čistenie kanalizácie a prebíjanie odpadov. Okrem natierania striech a krtkovaniu sa nevyhnete príprave paliva na zimu (drevo, brikety, koks), prípravy záhrady na rôzne ročné obdobia, či starostlivosť o trávnik.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com