Je len málo vecí, ktoré sú otravnejšie a nepríjemnejšie ako keď sa nám niečo „nepozvané“ dostane do oka. Na dráždivý pocit spojený so slzením a bolesťou reagujeme okamžite, až reflexne, zatvorením viečka, šúchaním oka a podobne. Ako viete svojim očiam v takýchto situáciách pomôcť?

Predchádzajte nehodám a náhodám
Možno aj vy poznáte tú situáciu, keď vám niečo „frkne“ do oka. Nemyslíme hneď niečo nebezpečné, no stačia mini bublinky z minerálky či lak na vlasy u kaderníčky. Preventívne si oči zatvárajte vždy, keď idete v blízkosti tváre niečo robiť, z čoho hrozí potenciálne nebezpečenstvo. Ak vám už niečo do oka frkne, najlepšie je oko vyumývať čistou vodou a potom aplikovať umelé slzy, ktoré pekne dočistia celú očnú sliznicu a uľavia vám od nepríjemných príznakov – škrabanie, svrbenie či pocit cudzieho telesa v oku.

Dávajte si pozor aj na kozmetiku
Krém na tvár, voda v spreji či dekoratívna kozmetika môže tiež narobiť neplechu. Hlavne vtedy, ak nie sme dostatočne opatrní a časť skončí v oku. Pri dekoratívnej kozmetike to platí vtedy, ak skúšame novú, prípadne vodou nezmývateľnú a oči na ňu začnú reagovať podráždene. Aj vtedy potrebujeme okamžite oko prečistiť od dráždivých látok, na čo nám najlepšie poslúžia umelé slzy.

hyal
Umývanie rúk je dôležité
Nedávna doba nám ukázala, že mať čisté ruky sa vždy oplatí. A to aj vtedy, keď si „len tak“ pošúchame oko. Stačí málo a stane sa to, čo by sme vôbec nechceli. Alebo už aj vy ste cítili štipľavú papriku v očiach po tom, čo ste chystali obed v kuchyni? Zabudnuté ruky vedia pekne potrápiť, a tak si ich radšej umývajte častejšie, aby ste sa vyhli podobným nepríjemnostiam.

Poplačte si, pomôže to duši aj očiam
Poplačete si aj teraz niekedy? Alebo to bolo naposledy v detstve? Plač je prospešný nielen pre našu dušu, ale aj pre naše oči z fyziologického hľadiska. Vyplaví nám zo sliznice prebytočný prach či iné nečistoty, „premaže“ nám oči a aktivuje tvorbu kvalitného slzného filmu. Čo však vtedy, keď slzy chýbajú? Oči sčervenajú, opuchnú a sú akoby vyprahnuté, bez sĺz. Aj vtedy prichádzajú na pomoc umelé slzy, ktoré uľavia našim očiam. Mnoho ľudí nedá dopustiť na okamžité pozitívne účinky umelých sĺz Hyal Drop multi, vďaka ktorým sa zvlhčí povrch očí a nepríjemné príznaky ako štípanie či škriabanie ustúpia. Očné kvapky Hyal Drop multi sú bez konzervačných látok s ideálnym obsahom kyseliny hyalurónovej. Zdravotnícka pomôcka Hyal Drop multi zabezpečí optimálne zvlhčenie a hydratáciu povrchu oka a celej sliznice. Viac informácií nájdete na www.hyal.sk.