Spálňa nie je miestnosťou, ktorá by mala aj „reprezentačný“ charakter ako napríklad obývacia izba a teda zvyčajne ostáva pred zrakmi našich návštev skrytá. A väčšinu času stráveného v nej prespíme. To však neznamená, že by sme zariaďovanie spálne mali odfláknuť.

Viac ako odolnosť je pre podlahu v spálni dôležitý komfort

Kde inde ak nie v spálni by sme sa predsa mali cítiť komfortne a dobre? Ku komfortu a pohode však neprispejeme len tak, že si dáme záležať pri porovnávaní pohodlných čalúnených postelí, aby sme si vybrali tú najlepšiu. Aj v spálni totižto platí, že sa začína od podlahy.

Akú podlahu si však vybrať do spálne? Keďže v spálni podlahu nebude (alebo by nemala) ohrozovať vlhkosť, či voda, nemusí byť extra odolná voči podobným vplyvom. Čo je však dôležité je, aby bola podlaha v spálni príjemná aj na bosé nohy. Nie je predsa nič horšie ako ráno vytiahnuť nohy spod vyhriatych perín a položiť ich na studenú podlahu.

Drevené parkety sú ideálnou voľbou, ak chcete mať kvalitnú podlahu

Vhodnou voľbou do spálne sú kvalitné drevené parkety. Takáto podlaha je na dotyk príjemné teplá a tak sa nebudete musieť obávať dotyku s bosými chodidlami. Okrem toho elasticita drevenej podlahy spôsobí, že podlaha bude šetrná ku vašim kĺbom a väzom. Drevené parkety ničím nezaostávajú ani po dizajnovej stránke. Drevo má nadčasový dizajn, ktorý ani po rokoch nestratí nič na svojom pôvabe a naviac sa hodí do interiérov zariadených v rôznych štýloch.

Drevené parkety môžete mať v rôznych odtieňoch, takže prispôsobiť svoju podlahu ostatnému zariadeniu spálne nebude žiaden problém. Z dlhodobého hľadiska je výhodou drevených parkiet aj to, že je možné ich pomerne jednoducho opravovať a opakovane renovovať. Nebudete tak musieť už pri malom poškodení meniť celú podlahu, ale jednoducho tú svoju opravíte. Zdroj obrázka: Autor: Tatyana Chaiko / Shutterstock.com