Väčšina žien má tendenciu vyhádzať pri balení celý šatník, len aby si vybrala oblečenie, ktoré si zabalí do batožiny. Častokrát sa stáva, že si pobalíme veci, ktoré na dovolenke ani len nevyužijeme a potom len hromžíme, prečo sme si toho toľko zobrali.

Dvoje plavky
V prvom rade musíte myslieť najmä na plavky. Ak máte nesúmernú postavu a máte problém si kúpiť plavkovú podprsenku, poprípade spodný diel, odporúčame vám obzerať si plavky v dostatočnom predstihu, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu. Nezabúdajte si kúpiť rovno dva páry plaviek, poprípade si kúpte také, ktoré budete môcť medzi sebou kedykoľvek kombinovať. Dámy v stredných rokoch by si mali vyberať skôr celé plavky. Tie dôkladnejšie zakryjú nedostatky a udržia prsia lepšie, ako polovičné plavky. Prečo je ale výhodou pre vás mať dvoje páry plaviek? Pretože budete môcť kombinovať a v prípade, že sa vám vrchný alebo spodný diel jedných plaviek neuschne, môžete si dať druhý. Keď tak, plavkový vrch môžete nosiť namiesto podprsenky. Budete sa cítiť príjemne aj keby sa niekoľko hodín prechádzate po pláži alebo pozeráte v dovolenkovom stredisku na miestnu Fireshow.

Pokrývka hlavy
Základ, bez ktorého na pláž ani len nechoďte. Možno sa vám to síce nezdá, ale slnko v prímorských oblastiach je intenzívnejšie ako v stredozemí. Ľahko sa môže stať, že dostanete úpal, budete zvracať, spálite si pokožku na tvári. Nič nepodceňte a noste ju vždy so sebou, keď vyjdete na slnko. Ochránite zdravie svojej pokožky a žiadneho predčasného starnutia sa obávať nemusíte. Bez pokrývky hlavy by ste nemali na dovolenku ani len cestovať. To isté platí aj o kožených dámskych sandáloch.

Pevnejšia obuv
Nezabúdajte si pribaliť pevnejšiu obuv, najmä ak idete do hornatejších prímorských oblastí aké má napríklad Chorvátsko alebo Sardínia. Určite sa vám zíde aj v prípade, ak sa prihlásite na fakultatívne výlety a celý deň budete na nohách. Je lepšie, keď budete mať pevnejšiu obuv aj keď je veľká pravdepodobnosť, že sa vám bude noha pariť. O to viac musíte myslieť na to, že je lepšie investovať do kvalitnejších, pevnejších a najmä vzdušnejších topánok. Čo sa týka oblečenia, vezmite si len toľko oblečenia, koľko využijete. Vyberajte najmä to, ktoré ľahko skombinujete s viacerými kúskami. Medzi takéto oblečenie by sme mohli zaradiť napríklad toto – džínsové kraťasy, biele tielko, krátke jednofarebné tričko, jednofarebný kardigán, kvetinová tunika. Popri balení však nezabúdajte na zaplatenie cestovného poistenia, ktoré vás ochráni v prípade akejkoľvek komplikácie.