Po narodení dieťaťa sa zmenia nielen životné priority, ale aj výdavky. Razom nebudú prioritou nákupy oblečenia, doplnkov, ale každý rodič bude chcieť zabezpečiť všetko potrebné pre svoje dieťa.

S príchodom dieťaťa sa ale zvyšujú aj výdavky v domácnosti. Ako teda znížiť výdavky v domácnosti po narodení dieťaťa?

Nenakupujte oblečenie do zásoby
Budúce mamičky už počas tehotenstva dostávajú oblečenie a potrebné pomôcky pre bábätko. Chystanie výbavičky je samozrejmosťou. Aby sa vám ale výdavky zbytočne nenavyšovali, nekupujte zbytočne veľa oblečenia do zásoby. Malé dieťatko to reálne nestihne využiť, pretože rastie veľmi rýchlo a mnoho kvalitného detského oblečenia by vám v skrini mohlo ostať a nikdy sa nevyužiť. Ak ste prvorodička, odporúčame vám poradiť sa s kamarátkami. Najlepšie žena, ktorá tým už prešla, vám vie poradiť, koľko toho treba a čo naopak vôbec nekupovať.

Oblečenie pre deti musíte kupovať. Treba však v rozumnej miere, aby sa využilo a neostalo vám v skrini nepoužité. Radšej kúpiť pár kvalitných vecí, ktoré využijete ako množstvo nekvalitných, ktoré nezvládnu viacero praní.

Uprednostnite látkové plienky
Aj keď v dnešnej dobe konzumu používať látkové plienky je prakticky nepredstaviteľné, mnohé mamičky sa začínajú vracať k látkovým plienkam. Kvalitné látkové plienky z jemnej bavlny šetria peňaženky rodičov a tým aj znižujú výdavky v domácnosti. Najmä v prvých pár mesiacoch sa budú výdavky za plienky dvíhať do závratných výšok.

Pranie látkových plienok je síce pracné, ale keďže dnes máme kvalitnejšie práčky a k dispozícii máme aj sušičky, budeme to mať jednoduchšie. Investícia do látkových plienok je ako investícia do značkovej obuvi pre deti. Oplatí sa.

Nezahlcujte deti množstvom hračiek
Každý rodič chce svojmu dieťaťu zniesť aj modré z neba. Je však veľké množstvo hračiek správny prístup? Ak chcete znížiť výdavky v domácnosti po narodení dieťaťa, nezahlcujte deti veľkým množstvom hračiek. Pár dobrých hračiek, medzi ktorými by nemali chýbať edukatívne, interaktívne hračky a samozrejme ani drevené hračky, dieťaťu stačia. Navyše batoľa nepotrebuje veľké množstvo hračiek. Stačiť budú hryzátka a zvukové knižky.

Zamyslite sa, potrebuje mať dieťa veľké množstvo elektrických hračiek, keď mu stačí pár dobrých elektrických autíčok pre deti? Ak chcete ušetriť peniaze a znížiť výdavky, vyberajte rozumne hračky a nezahlcujte dieťa množstvom hračiek, o ktoré stratí rýchlo záujem. Zdroj obrázka: Autor: Bohbeh / Shutterstock.com