Letné mesiace sa pomaly, ale isto blížia. Pripravujeme sa na obdobie letných prázdnin, horúce dni, dni strávené pri vode a na záhrade. Leto je charakteristické vysokými teplotami a hádať aké bude to tohtoročné jednoducho nedokážeme. Ak ale chcete mať v domácnosti dýchateľný vzduch, odporúčame vám riadiť sa nasledujúcimi radami.

Vetrajte, kým nie je slnko príliš vysoko
Čo sa týka vetrania, prirodzene máme chuť miestnosť vyvetrať. To je však veľká chyba. Ak je vonku extrémne teplo a vnútri taktiež, je zbytočné vetrať. Vonkajší vzduch je horúci a tým, že vyvetráte, si len uškodíte. Miestnosť si ešte viac prehrejete. Odporúčame vám vetrať v skorých ranných hodinách, keď ešte slnko nie je vysoko (najlepšie okolo piatej hodiny ráno), poprípade v neskorých večerných hodinách, keď už je rozsvietené pouličné LED osvetlenie. V žiadnom prípade nevetrajte počas dňa, keď sú teploty najvyššie.

Používajte ventilátor s ľadom
Ak chcete mať v domácnosti prijateľný dýchateľný vzduch, prvé, čo musíte spraviť, je to, že si pôjdete nakúpiť ventilátory (do každej miestnosti jeden by bola zbytočnosť). Uvedomte si, že ventilátor požiera veľa energie, preto si nechávajte zapnutý len ventilátor v miestnosti, v ktorej sa nachádzate. Odporúčame vám pred ventilátor dať misku s kockami ľadu. Miestnosť si rýchlejšie schladíte. Nikdy si ventilátor neberte na terasu, poprípade nedávajte si ho k záhradnej hojdačke. Nemalo by to žiaden účinok.

Zatemnite všetky miestnosti
Vždy, keď ráno vyvetráte, okamžite všetky žalúzia a rolety stiahnite. Aby ste v miestnostiach udržali optimálnu teplotu, je priam nevyhnutné mať všetko pozastierané. Najviac vám interiér ochránia práve rolety. Ak máte len žalúzia, nevadí. Nezabudnite ich ale otočiť proti slnku. Nebojte sa, až takú tmu v miestnostiach mať určite nebudete. Čo je ale dôležitejšie, v miestnosti sa budete môcť normálne nadýchnuť bez toho, aby ste prepotili domáce oblečenie. Na terase vám pomôže markíza, v domácnosti vám pomôžu rolety a žalúzie.