Každá žena, ktorá sa chystá na nejakú spoločenskú udalosť, chce určite vyzerať čo najlepšie. Veď kde inde by ste sa tak „fintila“? Samozrejme, potrebujete kúpiť spoločenské šaty, k nim vhodné lodičky a doplnky. Takáto snaha o najdokonalejší outfit môže vašu peňaženku vyjsť pekne draho.

Viac ako na cene vašich šiat záleží na tom, ako v nich budete vyzerať

Nemusíte však utrácať nemalé peniaze, aby ste vyzerala skutočne očarujúco. Priťahovať pohľady ostatných môžete aj ak budete mať na sebe požičané šaty, či nejaké s „ľudovou“ cenovkou. Ak teda nejdete na udalosť plnú módnych znalcov, ktorých budete chcieť ohúriť drahou róbou.

V opačnom prípade si budú ľudia viac všímať to ako vám šaty pristanú a nie to, koľko ste za ne utratila. Vyberajte preto šaty vždy podľa toho ako sadnú na váš typ postavy. Buďte pritom kritická a ak má vaša postava nejaké nedostatky, vyberte si šaty, ktoré ich zakryjú.

Platí však aj opačný princíp. Ak máte niektorú časť svojho tela skutočne rada, nebojte sa ju rafinovane zvýrazniť, či poodhaliť, nemáte sa predsa za čo hanbiť. A v takomto prípade už tým dupľom nebude nikoho zaujímať cena vašich šiat. Pri výbere lodičiek, či kabelky platí, že nie je až tak dôležitá ich cena, ale to ako sa hodia ku zvyšku vášho outfitu. Môžete mať drahé luxusné kúsky, ale ak ich skombinujete bez štipky vkusu, nikoho nimi neohúrite.

Rovnako šperky si nevyberajte podľa ceny, ale podľa toho ako budú s vami ladiť

To isté platí aj pre šperky. Iste, diamantové náušnice a výrazný náhrdelník taktiež posiaty diamantmi poteší každú ženu, ale žiadny šperk sa nehodí ku všetkému. A ak si nemôžete dovoliť ku každým šatám kúpiť aj sadu drahých diamantových šperkov, zastúpiť ich môžu aj krásne Swarovski sety.

Prívesok, či náušnice posiate Swarovski kryštálmi dokážu vyzerať skvelo aj bez drahých diamantov. Stačí si správne vybrať. Prívesok, respektíve náhrdelník vyberajte podľa tvaru a hĺbky výstrihu na vašich šatách. Náušnice naopak zlaďte so svojim účesom. Nemá zmysel dávať si napríklad krásne visiace náušnice ak ich zakryjete svojimi vlasmi.

Zdroj obrázka:
Autor: Arthur-studio10 / Shutterstock.com