Harmónia je princíp interiérového dizajnu, v ktorom sú rôzne prvky ako je nábytok, podlaha, svietidlá alebo dekorácie stien navzájom dobre kombinované a vytvárajú vo všeobecnosti akúsi univerzálnu kompozíciu. Aby ste to ale dosiahli, musíte poznať hlavné princípy organizácie takéhoto interiéru.

Kľúčovou vlastnosťou je vždy rovnováha vnútorného a vonkajšieho priestoru, použitých predmetov a materiálov.

Umiestnite do priestoru minimum doplnkov
Ak sa chcete vo svojom interiéri cítiť pohodlne, nemali by byť v dome žiadne nepotrebné predmety. Jednoduchosť a priestrannosť sú hlavnými prioritami harmonického interiéru. Drevený nábytok je zvyčajne nízky, jednoduchý a prehľadného tvaru, s čistými líniami a pokojným monochromatickým čalúnením.

Využite silu a význam prírodných farieb a materiálov
Farebná schéma harmonického interiéru je vždy určená prostredím. A vo viacerých prípadoch je to práve príroda, ktorá určuje pri jeho zariaďovaní správne smerovanie. Takúto atmosféru vám pomôžu vytvoriť a navodiť béžové a hnedé odtiene. Pridať môžete aj akcenty z kameňa alebo iných hornín. Vďaka moderným tapetám alebo podlahovým krytinám to určite nebude najmenší problém.

Vytvorte si dostatok úložného priestoru
Harmonický interiér nevytvárajú len vhodné doplnky a materiály, ale aj praktické využitie úložného priestoru. Dnes je veľkou výhodou, že si ho môžete zariadiť k svojej maximálnej spokojnosti pomocou množstva nábytkových doplnkov. K jednému z tých najdôležitejších však bude vždy patriť v prvom rade skriňa.

Dnes sú vám k dispozícii moderné vysoké modely, vďaka ktorým môžete využiť celý priestor od podlahy až po strop. Pod vysokú funkčnosť, využitie a kvalitu tohto typu nábytku sa stará aj dokonalé spracovanie výrobcom a jeho precíznosť.

Zvoľte vhodné osvetlenie
Aby ste mali zo zariadenia priestoru vhodnými doplnkami a nábytkom a pôsobenia jednotlivých farieb správny úžitok a dobrý pocit, je potrebné vniesť do priestoru čo najviac svetla. Ideálne je to prirodzené, ktorému do interiéru nebránia vstúpiť žiadne ťažké závesy ani žalúzie. V umelom osvetlení by mali dominovať minimalistické závesné svetlá, ktoré vďaka dômyselnej hre tieňov zvýraznia aj ten najmenší detail. Tak to vyskúšajte a uvidíte, že harmóniu si v interiéri a pri dodržaní týchto typov vytvoríte.

Zdroj obrázku: Beyond Time / Shutterstock.com