Dámske kabelky sú módnym doplnkom, ktoré k ženám neodmysliteľne patria. Nosia ich pri viacerých príležitostiach a to vždy, keď opustia svoj domov a vydajú sa do spoločnosti. Ako si ale vybrať dámsku kabelku, ktorú budete môcť nosiť roky?

Veľkosť kabelky
Na začiatok vám odporúčame vybrať si vhodný tvar a tým pádom aj veľkosť kabelky. Práve veľkosť je veľmi dôležitá, nakoľko kabelka slúži ako úložný priestor na všetky osobné veci.
Každá žena by mala mať malú, ale aj veľkú kabelku. Pod malou kabelkou si predstavte crossbody kabelku, pod veľkou zase klasickú obdĺžnikovú.
Ak potrebujete kabelku nosiť aj do práce, zúžitkujete skôr obdĺžnikovú kabelku, kde sa zmestí klasický formát A4. Zmestíte do nej aj objemnejšie veci, napríklad tenký svetrový kardigán, či napríklad balenie výberovej kávy.

Materiál
Ak si chcete vybrať kabelku, ktorú budete môcť nosiť roky, odporúčame vám uprednostňovať kožu. Koža je skvelý, trváci, nadčasový materiál, z ktorého sa vyrábajú nielen luxusné kabelky. Kožené kabelky sú nadčasovými dámskymi kabelkami, ktoré sa ani pri pravidelnom používaní neznehodnotia.
Máte možnosť kúpiť si aj kabelky z polyuretánu, ale koža je koža. Nové kožené kabelky si dnes máte možnosť objednať aj z pohodlia domova, preto ak potrebujete novú kabelku súrne, stačí si novú vysnívanú pozrieť a objednať z internetu.

Farebné prevedenie
Okrem veľkosti a materiálu treba zohľadňovať aj farebné prevedenie novej kabelky. Odporúča sa práve neutrálna farba, nakoľko tá sa dá kombinovať s viacerými výraznejšími farbami.
Vyberajte sivé, čierne, hnedé, béžové kožené kabelky. Tie si budete môcť predstaviť nosiť aj o niekoľko rokov a stále budú trendy, v móde. Ako si teda vybrať kabelku, ktorú budete môcť nosiť roky?  Okrem veľkosti, materiálu a farebného prevedenia si kontrolujte aj kvalitu šitia dámskej kabelky, pevnosť rúčok, či vnútorné členenie kabelky. Zdroj obrázka: Shutterstock.com