Sedavé zamestnanie alebo naopak dlhé státie, tehotenstvo alebo nadváha… Každý z týchto príznakov môže vaše nohy poznamenať metličkovými žilkami alebo kŕčovými žilami. Ako zabrániť ich vzniku, či ako zmierniť ich prejavy, vám prezradíme práve teraz.

Dá sa ovplyvniť vznik kŕčových žíl a metličkových žiliek?

Nábeh na vznik kŕčových žíl môžete do vysokej miery zmierniť ale nie úplne zastaviť. Genetiku a dedičné dispozície totiž nie je možné dobehnúť. Čo ale ovplyvniť môžete je spôsob sedenia, nadbytočné kilogramy alebo životný štýl. Nie je nič jednoduchšie ako odložiť vysoké opätky hlbšie do skrine alebo obľúbenú vaňu plnú horúcej vody vymeniť za chladnejšiu sprchu.

Cvičte s chuťou

Pohyb a zase pohyb. Vyberte si taký, ktorý vás bude baviť a napĺňať! Výberom vhodnej aktivity sa veľmi ľahko vyvarujete obávanej nadváhy, ktorá navyše napomáha pocitu „ťažkých nôh“. Vyskúšať môžete plávanie, jógu alebo len rezkú chôdzu. Vyhnite sa len prudkým skokom a nárazom, ktoré kŕčovým žilám nahrávajú.

Extra tip pre vás: cvičenie tiež pred spánkom

Ako uvoľniť nahromadenú krv v dolných končatinách a trochu sa rozhýbať? Je dobré mať končatiny vyššie ako telo. Ak sú vaše nohy po dlhom dni navyše citlivé, doprajte si relaxáciu. Jednoducho preto len zdvihnite nohy do výšky. Stačí len desať minút a následne pomalými krúživými pohybmi rozhýbte členky, chodidlá aj prsty.

Pohodlie nadovšetko

Nosenie vysokých opätkov alebo plochých topánok je pre kŕčové žily doslova „orná pôda“. Skúste opätok radšej nahradiť pohodlnejším klinom. Že sa vám tento druh obuvi nepáči? Tak si aspoň pamätajte, že maximálna výška opätkov pri problémoch s varixami je do troch centimetrov.

Vhodné mazanie je kľúčom k úspechu

Pociťujete napätie v nohách alebo sa dokonca prejavili prvé kŕčové žily, či metličkové žilky? Siahnite po osvedčenom prípravku z lekárne – Priessnitz® Žily a cievy MEDICAL 125 ml .

Jedná sa o gél s unikátnym inovovaným zložením, vďaka ktorému prenikajú účinné zložky ľahšie ku kapilárnym cievam a žilám a priaznivo tam pôsobia na ich pružnosť, pevnosť a priechodnosť. V zložení tohto prípravku sa nachádza napríklad escín získaný z plodov pagaštanu konského a flavonoidy z červených listov viniča hroznorodého. Ak chcete svoj žilový a cievny systém ešte viac podporiť, stavte na vynikajúceho pomocníka v podobe výživového doplnku Priessnitz® žilná a cievna výživa FORTE , ktorý vďaka svojmu unikátnemu zloženiu prispieva k normálnemu kardiovaskulárnemu zdraviu (transresveratrol). V prípravku sú ďalej  obsiahnuté prírodné látky a vitamíny B6 a B12, ktoré priaznivo pôsobia na tvorbu červených krviniek.

Doprajte nohám zaslúženú úľavu!