Stereotyp je strašiakom každého vzťahu. Nikto ho nečaká a keď príde, začne pomaly „nahlodávať“ vzťah a časom môže mať naozaj deštruktívne následky. A vymaniť sa z neho nemusí byť také jednoduché, ako sa niekomu môže zdať.

Vyskúšajte nejaké nové spoločné činnosti

Ak aj vy máte pocit, že váš vzťah upadá do stereotypu a chcete tomu zabrániť predtým, ako to začne mať škodlivý vplyv na vás a vášho partnera, môžete skúsiť nasledujúcich niekoľko spôsobov, ktoré dokážu vznikajúcu stereotypnosť zastaviť. Samozrejme, môžete niečo z toho vyskúšať ako „prevenciu“ aj ak stereotyp nepociťujete.

Môžete napríklad vyskúšať nejakú novú spoločnú aktivitu. Môže to byť čokoľvek. Ak ste rozmýšľali nad tým, že si zveľadíte záhradu, oblečte si pracovné montérky a pustite sa do toho spoločne.

Alebo si vyberte nejakú činnosť, ktorú ste vždy chceli skúsiť, ale doteraz ste to z akýchkoľvek dôvodov neurobili. Ak to bude niečo, čo vás bude oboch baviť, máte o zaujímavé momenty postarané. Skvelým spôsobom na utuženie vzťahu a zabránenie stereotypu je spoznávanie nových miest.

Dajte priestor vašej individualite, komunikujte spolu a nebojte sa experimentov v spálni

Keď hovoríme o skúšaní nových vecí spoločne, netreba zabúdať na individualitu každého z vás. Tá nemôže byť potláčaná, bola by to obrovská chyba. Dovoliť jeden druhému mať čas aj na svoje záľuby a záujmy je taktiež dobrým spôsobom, ako sa vyhnúť stereotypu. A keď sa k tomu pridá aj podpora zo strany toho druhého, je to o to lepšie.

Stereotyp nie vždy zasiahne celý vzťah, ale len niektorú z jeho „zložiek“. Napríklad intimitu. Môže sa stať, že po rokoch vzťahu je stereotypný aj váš milostný život. To však neznamená, že už si nebudete intímne chvíle užívať. Aj v spálni totižto môžete vyskúšať niečo iné. Čo takto vzrušujúce BDSM praktiky?

Kvalitný vzťah je aj o komunikácií. Keď povieme, že rozprávajte sa spolu, možno sa budete čudovať, že veď to je hádam samozrejmé. Ale skúste si napríklad v reštaurácii všimnúť, koľko párov sedí pri stole a namiesto toho, aby sa venovali jeden druhému, sa venujú každý svojmu smartfónu. Aj takéto správanie prehlbuje stereotyp. Venujte sa preto jeden druhému viac aj keď by ste sa mali rozprávať o úplne obyčajných veciach.

Zdroj obrázka:
Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com