Takmer každá druhá žena nie je spokojná so svojimi mierami, pričom si neuvedomuje, že nielen strava a celkový životný štýl zohráva dôležitú úlohu v tom, ako vyzerá. Dôležitú úlohu zohráva aj genetika. Bohužiaľ tú nedokážeme ovplyvniť, aj keby sme akokoľvek chceli.

Jedzte menej, zdravšie a hlavne pravidelne
Na začiatok stačí, keď budete jesť pravidelnejšie, zdravšie a menšie porcie. Pečivo sa snažte úplne vynechať. Do svojho jedálnička zaraďte viac listovej zeleniny a čerstvého ovocia. Vyhýbajte sa vyprážaným jedlám, najmä polotovarom. Jedzte kuskus, hummus, ovsené vločky a sem-tam si doprajte kyslé mlieko na zlepšenie trávenia.

Určite však nevynechávajte žiadne jedlo (raňajky, obed alebo večeru). Takýmto spôsobom kilogramy naviac určite nezhodíte, práve naopak, hmotnosť sa nezmení. Treba si uvedomiť, že keď si budete jedlo odmietať, určite sa to časom odzrkadlí aj na vašom vzhľade. Začnú sa objavovať vyrážky po tvári, budete môcť spozorovať rapídne vypadávanie vlasov a čoraz častejšie sa u vás budú objavovať problémy tráviaceho traktu.

Nezabúdajte na pitný režim
Okrem vhodného stravovania nezabúdajte ani na pravidelný príjem tekutín. Denne sa odporúča vypiť 4-5 litrov tekutín, najlepšie čistej vody, čaju alebo nesýtenej minerálnej vody. Odporúčame vám tieto čaje – Rooibos (potláča chuť na sladké a pomáha pri chudnutí), klasický čierny (obsahuje teín, ktorý podporí spaľovanie tukov) a žihľavový (zbaví vaše telo prebytočnej vody). Ak vás prepadne vlčí hlad, jednoducho si doprajte kvalitný čaj. Uvidíte, že zaženiete hlad. Niektoré bylinky dokážu liečbu bolesti urýchliť skôr, ako drahé lieky z lekárne. Navyše nedráždia žalúdok.

Cvičte, chodievajte na turistiku/ prechádzky
Bez pohybu sa nadbytočných kilogramov nezbavíte. Naservírujte si pravidelne každý víkend, ale aj cez týždeň prechádzky do prírody, venujte sa akémukoľvek športu, kľudne si kúpte permanentku do fitness centra. Snažte sa maximum svojho voľného času stráviť pri pohybových aktivitách, pretože práve to je správna cesta k vytúženému cieľu. Na spevnenie svalstva vám odporúčame najmä turistiku vo vysokohorskom prostredí. Pozrite si zľavy na pobyty v Tatrách. Práve ony vám dokážu poskytnúť ideálne miesta na vysokohorské turistiky. Okrem toho si vychutnáte čerstvý vzduch a krásne výhľady.