Každý potrebuje občas „svoj“ čas na uvoľnenie a oddych – tu je niekoľko nápadov a tipov, ako možno relaxovať aj doma.

Isto to poznáte – všetkého máte dosť  a chcete si odpočinúť. Každý občas potrebuje čas iba pre seba. Niekto „svoj“ čas potrebuje po dlhom a náročnom dni, ktorý sa zavŕši zápchami na cestách, či po prezentácií v práci, ktorá úplne nevyšla alebo vtedy, keď sa deti vrátia zo školy nachladnuté. Po stresujúcom dni je najlepší liek mať chvíľku pre seba a uvoľniť sa.

Urobte si horúci kúpeľ
Bublinkový kúpeľ je symbolom relaxu. Pridajte si svoju obľúbenú penu do kúpeľa, zapáľte pár sviečok, pustite hudbu a ponorte sa do sveta relaxácie. Veď nič neuvoľní svaly, neotvorí póry a neprečistí myseľ tak dobre, ako horúci kúpeľ

Doprajte si pleťovú masku
Dobrú pleťovú masku si nemusíte dopriať iba vo wellness zariadeniach. Rovnako kvalitnú masku si dožičte aj pohodlí domova. Vyberajte si masky napríklad s vôňou rozmarínu alebo mäty. Aplikujte ich na tvár a počkajte, kým zaschnú. Dajte si ju počas relaxácie v kúpeli. Para, bublinky, aromatické oleje sú v dokonalej symbióze. Mnoho masiek navyše obsahuje aj ílovitú hlinu, ktorá pleť tonizuje a má absorpčné schopnosti. A naviac, pocit hodvábnej a hladkej hliny na pleti dodá ten pravý pocit starostlivosti.

Zmyte zo seba deň
Sú dni, kedy by ste najradšej všetky problémy zo seba zmyli. Poznáte to. Tak prečo si s pôžitkom nevychutnať celo telový píling, ktorý výborne vonia a obsahuje častice, ktoré odstraňujú odumreté bunky kože? Stačí, ak pocítite jemnú, hebkú pokožku a ihneď zabudnete na problémy.

Hydratácia od hlavy až po päty
Nie je nič lepšie ako sa po kúpeli a pílingu natrieť hydratačným krémom. Najlepšie je ho aplikovať, keď je pokožka pokožka ešte vlhká, aby sa hydratačné zložky v koži uzavreli. Vďaka hydratácií pokožka omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zamatová pokožka. A nezabúdajme ani na ruky, nohy, prsty a chodidlá. Malá masáž spolu s troškou hydratácie dokážu zázraky a odoženú stres preč.

Nájdite si čas na relax kedykoľvek
Každý z nás rád relaxuje po svojom. Môže to byť horúci kúpeľ, svieža prechádzka, plávanie v bazéne alebo čokoľvek iné. Nájdite si čas na prelistovanie si obľúbených časopisov alebo začnite čítať knihu, ktorú ste dlho odkladali. Čokoľvek to bude, doprajte si čas pre seba. Rozmaznávajte sa! Je to prospešné nielen pre vás, ale aj vaše okolie – tak smelo do toho.