Každá žena má inú predstavu o tom, ako má vyzerať jej svadba, no každá chce byť princeznou. Chce si tento deň užiť naplno a nechce, aby nastali akékoľvek komplikácie. Ako sa však pri príprave svadby nezblázniť a ako ju zvládnuť tak, aby všetko dobre dopadlo?

Rozdelenie úloh

Priateľky a rodina sú tu od toho, aby vám pomohli. Sadnite si spolu na kávičku a preberte všetky organizačné pokyny. Najmä kamarátky a matka/ budúca svokra vám dokážu pomôcť pri organizácii. Musíte sa však vopred dohodnúť, nie mesiac pred svadbou. Jednej dajte na starosť zabezpečenie výzdoby, čiže jej hlavnou úlohou bude objednávanie kvetov. Druhá sa môže postarať o tortu, výslužky atď. Kľudne si zaveďte zápisník, do ktorého si budete zapisovať kto čo vybavuje, aby ste mali prehľad. Vybavuje postupne. Neskáčte z jednej veci na druhú, pretože ľahko sa môže stať, že na niečo pozabudnete a prídete na to až keď bude neskoro.

Výber miesta
Azda najväčšie komplikácie vie spôsobiť práve výber miesta. Možno sa vo vašom okolí nachádzajú krásne miesta, kde by sa dala zorganizovať svadba, nemusia však kapacitne vyhovovať. Ešte predtým, ako si budete rezervovať priestory, musíte mať pripravený aspoň predbežný zoznam a počet hostí, ktorí sa zúčastnia na vašej svadbe. Pri výbere priestoru nezohľadňujte len jeho krásu. Myslite aj na to, že priestor aj keď je pekný, nemusí kapacitne vyhovovať a to nezávislé od toho, či budete mať svadbu v peknej Žiline, alebo v ktoromkoľvek inom meste. Nespôsobujte si zbytočné komplikácie. Nevyplatí sa vám to.

Fotograf a hudba
Ak chcete mať peknú pamiatku na váš deň D, určite nešetrite na fotografovi. Mnohé nevesty túžia mať aspoň dvoch fotografov. Je to však zbytočnosť, pretože vždy ostane jeden fotograf v úzadí. Nemôže predsa vbehnúť do záberu fotografovi, ktorý vás momentálne fotí. Možno ostanete zaskočení, keď vám fotograf povie cenu. Ak si ale vyberiete kvalitného skúseného fotografa, o ktorom viete, že má len samé pozitívne referencie, nebudú to peniaze vyhodené do vzduchu.

Čo sa týka hudby, taktiež na nej nešetrite. Odporúčame vám ale neotáľať pri rezervovaní kapely, pretože ich termíny sa rýchlo plnia. Aj keby nastanú nejaké komplikácie, či už pri príprave, alebo pri samotnom obrade, nepokazte si tento deň. Je to deň, kedy si s partnerom vymeníte svadobné obrúčky a stanete sa manželmi. Je to deň, ktorý sa už viackrát nebude opakovať.