Leto je v plnom prúde, no jeho koniec nie je až tak ďaleko. Aby bolo vaše telo a jeho celá vizáž dokonalá aj počas jesene, mali by ste už teraz dbať na prevenciu a optimálnu starostlivosť o všetky jeho časti. Existuje niekoľko jednoduchých trikov, ktoré z vás urobia dokonalého človeka, a pritom vás to nebude nič ani stáť.

 Vlasy sú našou súčasťou, no nie všetci máme to šťastie, aby sme sa mohli pochváliť hustým porastom, pokiaľ sa k tomu pridá jeho zhoršená kvalita, koruna krásy nemusí byť už tak dokonale lesklá. Čo preto musíme robiť? Je toho viac a v tomto článku sa môžete dozvedieť aspoň ten základ.

Ideálne obdobie na regeneráciu
Podľa odborníkov je na aplikáciu vitamínov na vlasy ideálna práve jeseň. Regenerácia je vtedy oveľa jednoduchšia, pretože už na ne nesvieti slnko v takej intenzite. Tiež nie sú zaťažované potom, ktorý nie je pre ich kvalitu a vzhľad veľmi ideálny.

Kozmetické prípravky a domáce masky
Slabé vlasy vysušené slnkom, chemickými farbami, morskou alebo chlórovanou vodou sa do kondície opäť dostanú vďaka šetrnej starostlivosti. Použiť môžete prípravky overených kozmetických značiek a naopak siahnuť po prírodnej alternatíve. Základom je, aby všetko pôsobilo prirodzene, nakoniec svoju krásu predsa môžete zvýrazniť náušnicami.

Veľmi dobrá a osvedčená je medová maska na vlasy, kedy zmiešate polievkovú lyžicu medu, štvrť litra vody, šťavu z jedného citróna a nanesiete zmes na vlasy. Samozrejme, že si to potom vyžaduje aj dôkladné umytie, ideálne vlažnou vodou. Doladíte  to správnou veľkosťou a strihom spoločenských šiat a celkový výzor bude príjemný a vhodný aj na slávnostnú príležitosť.

Prirodzená sviežosť, pružnosť a lesk vlasov sa dá obnoviť vhodným zábalom, maskou z čerstvých bylín a prírodných olejov. Za zmienku stojí rakytník, ktorý je veľmi bohatým zdrojom vitamínov, podobne ako aj lopúch a žihľava.