Aký máte názor na použitie kovu v interiéri? Vyznávači industriálneho štýlu, ktorý je s kovom spájaný asi najčastejšie, naň nedajú dopustiť. Na druhej strane sú ľudia, ktorí sa použitiu kovu bránia, pretože ho považujú za príliš chladivo a neútulne pôsobiaci.

Stôl s drevenou doskou a kovovými nohami

Ak patríte k druhej menovanej skupine ľudí, skúsime vás presvedčiť, že aj s pomocou kovu môžete vytvoriť útulný interiér. Alebo presnejšie povedané: s kombináciami kovu a iných materiálov, keďže kov patrí k materiálom, ktoré sa veľmi dobre kombinujú s inými.

Ideálnym príkladom takejto kombinácie je kov a drevo. Predstavte si napríklad stôl. Je jedno, či pôjde o jedálenský, konferenčný, alebo písací stôl. Ak skombinujete drevenú dosku stola a kovové nohy alebo podnože, získate štýlovo vyzerajúci stôl, ktorý sa hodí do rôzne zariadených interiérov.

Okrem toho sú kovové nohy a podnože pevné a trvácne, takže ak chcete stôl, ktorý vydrží, budú tvoriť skvelý základ. Dávať pozor si musíte maximálne na hrúbku kovových nôh, napríklad tenké hairpin nohy sú skôr vhodnejšie na menej zaťažované stoly. Ale ak zvolíte hrubšie kovové nohy, máte istotu, že znesú prakticky akúkoľvek záťaž.

Ku kovu a drevu pridajte sklo a máte dokonalé schodisko

Kov s drevom sa dobre kombinuje aj v prípade, že máte dvojposchodový rodinný dom a hľadáte vhodný materiál na schodisko. A nemusíte ostať len pri týchto dvoch materiáloch. Skúste pridať aj sklo a máte štýlové moderné schody.

Nebojte sa, takáto trojkombinácia materiálov nebude pôsobiť prehnane. Všetky tri sa totižto skvelo dopĺňajú. Chladivý vzhľad kovu vyvažuje drevo, ktoré pôsobí opticky teplejšie. Sklo slúži ako spojenie týchto dvoch „protipólov“ a keďže ide o transparentný materiál, naviac pridá vášmu schodisku vzdušnejší vzhľad.

Zdroj obrázka:
Autor: Zdena Venclik / Shutterstock.com